22. októbra 2016

13.kolo: Slovan hladko vyhral, Michalovce s Prešovom bez gólu

Na snímke vľavo Matúš Turňa (ZŠ Šport Podbrezová) a vpravo Jaroslav Machovec (Spartak Myjava) počas zápasu 13. kola futbalovej Fortuna ligy Spartak Myjava - ZŠ Šport Podbrezová. Myjava, 22. októbra 2016

Na snímke vľavo Matúš Turňa (ZŠ Šport Podbrezová) a vpravo Jaroslav Machovec (Spartak Myjava) počas zápasu 13. kola futbalovej Fortuna ligy Spartak Myjava – ZŠ Šport Podbrezová. Myjava, 22. októbra 2016 Foto: TASR/Martin Palkovič
Ružomberok 22. októbra (TASR) - Prinášame vám výsledky 13. kola Fortuna ligy.

MFK Ružomberok – MŠK Žilina 0:2 (0:1)

V 6. minúte mali domáci veľkú príležitosť na otvorenie skóre. Pri rýchlej akcii zaváhal Vavro, ale Daniel v hĺbke šestnástky minul cieľ. V 14. minúte sa Otubanjo po narážačke dostal až pred Hajdúcha, toho ale neprekvapil. V 25. minúte sa hostia, po ružomberskom priamom kope, dostali do rýchleho brejku a prečíslenia. Škvarka, ktorý potiahol nebezpečnú kontru, zobral aj koncovku na seba, ale z hranice "veľkého vápna" namieril tesne vedľa. V 27. minúte sa už skóre menilo, Hlohovský parádne "obalil" loptu do vinkla a Hajdúch nemal žiadnu šancu. V 35. minúte Hajdúch podbehol vysoký center, lenže Hlohovský netrafil opustenú bránu. V 43. min. domáci vzadu pri rozvíjaní akcie zakiksovali, ale Otubanjo ponuku na druhý gól odmietol. Prvý polčas sa niesol v réžii "žlto-zelených". Tí neraz na dlhší čas zatlačili súpera na vlastnej polovici, presne si prihrávali a variabilne, sprava, zľava i stredom sa snažili otvárať vrátka domácej obrany.

V 48. minúte sa Lačný pozvŕtal v žilinskej šestnástke, ponúkol loptu Gálovi-Andrezlymu, ktorý však vypálil nad. Ďalej sa však pokračovalo podľa žilinských nôt. V 64. minúte Škvarka využil slabý dôraz J. Masla a z uhla upravil stav na 0:2. O päť minút neskôr si Mabouka efektne pred ružomberskou bránou strihol nožničkami a Hajdúch vytesnil pokus žilinského obrancu na roh. Vzápätí sa Otubanjo oprel do lopty a Hajdúch prudký projektil vyrazil nad. V 89. minúte ešte domáci brankár vychytal Valla.

27. Hlohovský, 64. Škvarka. Rozhodoval: Smolák, ŽK: Mabouka - Kupec, Kružliak, 2349 divákov.

Zostavy a striedania:

Ružomberok:
Hajdúch – P. Maslo, J. Maslo, Kolčák, Kupec – Kružliak – Daniel (75. Ďubek), Chrien, Sapara (58. Mareš), Gál-Andrezly – Lačný

Žilina: Volešák – Mabouka, Vavro, Králik, Holúbek – Diaz – Špalek, Káčer, Škvarka, Hlohovský (83. Vallo) – Otubanjo

ViOn Zlaté Moravce-Vráble - Slovan Bratislava 1:5 (0:3)

Od úvodu stretnutia to boli hostia, ktorí diktovali tempo hry. Prebiehala 10. minúta, Schet spätnou prihrávkou našiel na hranici šestnástky Soumaha, ktorý presnou strelou k ľavej žrdi otvoril gólový účet zápasu. Už o dve minúty sa rútil sám na Kováča Čavrič, ale domáci brankár si s jeho strelou poradil. V 16. min Čavrič "nabil" Savičevičovi, ktorý z prvej vymietol pavučiny v pravom hornom rohu Kováčovej brány. Po polhodine hry sa skóre opäť menilo, keď Schetov center umiestnil pod brvno vlastnej brány Pintér. Domáci horeli v defenzíve, ďalšie čisté šance nedokázali využiť Oršula a Čavrič.

Po zmene strán sa hrala vyrovnanejšia partia. V 47. min Čavrič potiahol akciu po pravej strane až k bránkovej čiare, spätnou prihrávkou našiel na zadnej žrdi Oršulu, ktorý nemal problém zasunúť loptu do prázdnej brány. V 52. min sa dočkali gólu aj domáci, keď Orávikovu strelu stihol Mucha ešte vyraziť, k lopte sa dostal nekrytý Pepe, ktorý skorigoval na 1:4. V 67. min agilný Čavrič ušiel Kaprovi, ale zoči-voči Kováčovi mieril tesne vedľa. Od tohto momentu slovanisti postupne uberali na tempe a do hry sa dostávali aj domáci. V dvoch šanciach sa ocitol Pintér, v prvom prípade mieril nad a s jeho druhou strelou si poradil brankár hostí. V 88. min sa v čistej príležitosti ocitol striedajúci Priskin, ale v koncovke zlyhal. Napokon sa Priskin dočkal gólu v 90. minúte, keď spečatil zaslúžené víťazstvo Slovana gólom do prázdnej brány.

52. Pepe - 10. Soumah, 16. Savičevič, 30. Pintér (vl.), 47. Oršula, 90. Priskin. Rozhodoval: Královič, ŽK: Pepe (Zl. Moravce), 1468 divákov.

ViOn Zlaté Moravce-Vráble:
Kováč - Boszorád, Ranko, Kapor, Pintér - Obročník - Válovčan (65. Sedlák), Pastva (65. Bariš), Pepe, Orávik - Konnsimbal (22. Rejdovian)

Slovan Bratislava: Mucha - Kotula, Saláta, De Marco, Kubík - Scott (23. Rigo) - Schet, Savičevič, Soumah (69. Priskin), Oršula - Čavrič (79. De Sa)

MFK Zemplín Michalovce - 1. FC Tatran Prešov 2:2 (1:2)

Úvodnú prevahu Michaloviec "schladil" v 13. minúte Olansunjanmi, ktorý sa šikovne zbavil brániaceho hráča a nechytateľnou strelou k pravej žrdi otvoril skóre. Domácim sa o štyri minúty podarilo vyrovnať, keď Danko prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Už o minútu rozvlnil sieť aj Rolinc, ale gólu prešovského útočníka predchádzalo zlé vhadzovanie a hlavný rozhodca Glova ho neuznal. Tatran mohol poslať opäť do vedenia Olansunjanmi, v 23. minúte však opečiatkoval len brvno domácej brány. V 43. minúte si však najlepší hráč na trávniku všetko vynahradil, keď "bombou" pod brvno nechal Maceja v úlohe štatistu. Prešovčania mohli odchádzať do kabín v ešte lepšej východiskovej pozícii, lenže Rolinc v sólovom úniku stroskotal na pohotovom Macejovi.

Michalovciam sa v 57. minúte podarilo vyrovnať zásluhou efektívneho Danka, ktorému do gólovej "parkety" prihral Mensah. Ofenzívne manévre v ďalšom priebehu ustali. Až v 78. minúte zaujala divákov na tribúnach akcia Kuncu, ktorého strelu v pokutovom území zblokoval v poslednej chvíli jeden z hráčov Tatrana. Východniarske derby sa tak skončilo remízou 2:2.

17. a 57. Danko – 13. a 43. Olansunjanmi. Rozhodoval: Glova, ŽK: Škutka, Sedlák, Kotora - Kačala, Katona, 1750 divákov.

MFK Zemplín Michalovce:
Macej - Koscelník, Sipľak, Qose, Šimčák - Sedlák - Žofčák (81. Regáli), Danko, Mensah, Kotora (60. Kunca) - Škutka (46. Kushta)

1. FC Tatran Prešov: Talian - Bartek, Petko, Dzurík, Kačala - Olansunjanmi, Micherda (90. Kubus), Keresteš, Leško (90.+3 Bujňák) - Rolinc (72. Tubonemi), Katona

Spartak Myjava – ŽP Šport Podbrezová 0:2 (0:0)

V priamom súboji o druhú priečku v tabuľke hneď v úvode zakončil nedôrazne Kuzma a vo 4. minúte na opačnej strane ihriska nedosiahol Kolár na center Mehremiča. Defenzívy oboch mužstiev pracovali pozorne a tak sa ďalšia šanca v 20. minúte zrodila po štandardnej situácii. Priamy kop z ľavej strany našiel Kolára, ktorý nenamieril presne. V 24. minúte smerovala na Kuciaka strela z kopačky Kukoľa. Dlhé minúty sa potom bojovalo prevažne v strede poľa, až prišla 37. minúta, keď sa črtala možnosť úniku pre Viazanka, ale vybehnutý Hruška zasiahol v poslednej chvíli. Podobne ratoval aj Kuciak pred Kolárom o päť minút neskôr.

Po zmene strán vyrukovali s väčšou aktivitou "kopaničiari" a v 47. minúte poslal loptu zo strednej vzdialenosti vedľa brány Bílovský. V 58. minúte sa ocitol v sľubnej palebnej pozícii Kolár a zasahovať musel Kuciak. "Železiari" gólovo udreli v 71. minúte, keď sa lopta v pokutovom území dostala k nepokrytému Bernadinovi a ten ju poslal do siete – 0:1. Vyrovnanie mal na kopačke v 81. minúte Kukoľ, ale výborne zasiahol Kuciak. Brankár hostí bol hrdinom okamihu aj o minútu pri zakončení Sládeka. Vysokú efektivitu potvrdili hostia o ďalšiu minútu, kedy ich do dvojgólového vedenia poslal Šafranko, ktorý využil Viazankovu prihrávku – 0:2. V 88. minúte najskôr vypálil Pavlík, odrazená lopta sa dostala ku Kukoľovi, ale brankár Podbrezovej naďalej držal čisté konto. To sa nezmenilo ani o chvíľu pri strele Bílovského. Z víťazstva sa tak radovali hráči Podbrezovej a upevnili si 2. priečku v tabuľke.

71. Bernadina, 83. Šafranko. Rozhodoval: Pavlík, ŽK: Ostojič, Holiš - Djordevič, Kostelný, 983 divákov.