Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Technika

09. apríla 2010

3D Blu-ray prehrávač Panasonic – obraz a zvuk stvorený v HollywoodeStačí pár okamihov a do sveta 3D vstúpite priamo zo svojej obývačkyZdieľať
3D miestnosťPrvotriedna kvalita obrazu i zvuku, doteraz nevídaná rýchlosť, bezdrôtový prenos a množstvo praktických funkcií. Týmito parametrami sa pýši prvý 3D Full HD Blu-ray prehrávač Panasonic DMP-BDT300. V kombinácii s  plazmovým 3D televízorom Panasonic radu VT20 a aktívnymi okuliarmi vás spoľahlivo prenesie do sveta 3D, kde filmové zážitky získavajú reálny rozmer. Radikálny rozdiel si všimnete už pri načítaní disku, ktoré je teraz rýchle a bez zdĺhavého čakania. 
 
Obraz ako v kinosále
Nevyhnutnou vstupenkou do sveta 3D je dokonale ostrý obraz a o ten sa postará nový špičkový videoprocesor UniPhier. Vďaka svojmu vysokému výkonu dokáže dokonale zobraziť hĺbku priestoru v rozlíšení 1 920 x 1 080 a zároveň verne sprostredkovať širokú škálu farieb s jemnou tónovou gradáciou. Full HD dáta  spracúva tzv. sekvenčnou metódou, čo v praxi znamená, že snímky sa striedavo zobrazujú zvlášť pre ľavé a zvlášť pre pravé oko[1]  . Výsledkom je dokonale ostrý 3D obraz, ktorý znesie aj najprísnejšie kritériá hollywoodskych filmárov.
 
Činnosť videoprocesora dopĺňa PHL Reference Chroma Processor Plus. Jeho úlohou je precízne spracovanie jednotlivých pixelov videosignálov vo vertikálnom smere. V porovnaní s konvenčnými systémami dokáže reprodukovať dáta s dvojnásobnou presnosťou, výsledkom čoho je verné a ostré podanie farieb.
 
Za mimoriadne presnou reprodukciou farebných signálov v horizontálnom smere stojí technológia Adaptive High Precision 4:4:4. A pomocou novej zdokonalenej technológie prevzorkovania P4HD dosahujú aj DVD filmy v štandardnom rozlíšení kvalitu porovnateľnú s Full HD rozlíšením.
 
Zvuk ako v kine
3D Blu-ray prehrávač má dva HDMI výstupy. To ocenia hlavne tí ktorí majú doma kvalitnú audio súpravu nekompatibilnú s 3D. Jeden HDMI výstup slúži na prenos 3D video signálov do TV a druhým pripojíte blu-ray prehrávač k súčasnej audio súprave. Preto svoju kvalitnú audio súpravu nemusíte meniť.
 
Panasonic DMP-BDT300Zdokonalená technológia HDMI Jitter Purifier efektívne potláča elektromagnetické rušenie, ktoré vzniká počas digitálneho prenosu audio signálov cez HDMI a mohlo by negatívne ovplyvniť výslednú kvalitu zvuku. S použitím technológie HDMI Jitter Purifier tak AV prijímače a televízory môžu dosiahnuť maximálny potenciál zvuku Blu-ray záznamov.
 
Fajnšmekri však ocenia aj ďalšiu novinku, a tou je simulácia elektrónkového zvuku (Digital Tube Sound). S touto funkciou si môžete pri pozeraní obľúbených filmov vychutnávať osobitú a príjemnú atmosféru zvuku elektrónkových zosilňovačov. K dispozícii sú tri rôzne druhy elektrónkového podania s odlišným charakterom.
 
Na zamedzenie ďalším nežiaducim vplyvom na kvalitu zvuku využíva BDT300 funkciu High Clarity Sound[2], ktorá zabraňuje tomu aby cez obvody určené pre analógové obrazové signály tiekol elektrický prúd v čase, keď sa nevyužíva analógový videoterminál.
 
K dispozícii je aj 7.1-kanálový analógový audio výstup s novým typom 192kHz D/A prevodníka, ktorý sa stará o prenos audio signálov vo vysokej kvalite. Prehrávač tak môžete prepojiť aj s AV prijímačom, ktorý nepodporuje HDMI.
 
Jednoduché ovládanie
Kým bežné Blu-ray prehrávače potrebujú na načítanie disku desiatky sekúnd, v prípade BDT300 je to doslova okamih. Ak je televízor zapnutý, stačí použiť režim rýchleho spúšťania Quick Start a už o 0,5 sekundy je váš Blu-ray prehrávač pripravený na použitie. 
 
Súčasťou výbavy je praktická funkcia VIERA Link umožňujúca obsluhovať prehrávač pomocou diaľkového ovládača televízora Panasonic VIERA. Ak si potrpíte na energetickú efektívnosť, môžete sa spoľahnúť, že po vypnutí televízora sa automaticky aktivuje úsporný režim pohotovostného stavu (Standby Power Save), čím šetríte energiu. 
Prepojiteľnosť
Pomocou technológie DLNA® svoj 3D Blu-ray prehrávač jednoducho prepojíte s počítačom[3]DivX a JPEG alebo AVCHD súbory a programy nahraté na pevnom disku HD rekordéra DIGA. alebo HD rekordérom (DIGA)[4] vyhovujúcich špecifikáciám DLNA servera. Jednoduchým pripojením k domácej sieti (LAN) si tak môžete prehrávať záznamy vo formáte AVCHD, WMV,
 
Prostredníctvom WIFI adaptéra pripojeného k USB terminálu sa bezdrôtovo dostanete k záznamom v domácej sieti a aplikácii VIERA CAST. Citlivá prijímacia anténa vytvára stabilné pripojenie a vďaka metrovému USB káblu možno anténou pohybovať až kým nenájdete polohu s optimálnou kvalitou príjmu.
 
Model DMP-BDT300 je vybavený aj obľúbenou funkciou VIERA CAST. K populárnym internetovým aplikáciám YouTube, Picassa a archívu TV Nova pribudne tento rok aj ďalší atraktívny obsah.
 
Funkcia BD-Live[5] umožňuje používateľom stiahnuť si z internetu dáta (napríklad obrazový materiál a titulky) prípadne sa zapojiť do kvízov a interaktívnych hier, ktoré súvisia s bonusovým obsahom uloženým na Blu-ray diskoch. BD-Live podporuje aj BONUSVIEW.
 
Fotografie a videá nasnímané digitálnymi fotoaparátmi Lumix a Full HD videokamerami Panasonic v  kvalite 1920 x 1080, si môžete prostredníctvom BDT300 pozrieť aj na vašom televízore. Stačí vložiť pamäťovú SD kartu do SD slotu a s funkciou Image Viewer si ich prehliadnete aj ako vlastnú prezentáciu podfarbenú vhodnou hudbou.
 
DMP-BDT300 bude v predaji od apríla 2010 za odporúčanú MOC 599 €.


[1] Obe oči striedavo zatmievajú aktívne okuliare
[2]Tieto funkcie sú k dispozícii len pri diskoch Blu-ray™, DVD, CD a pri pamäťových SD kartách
[3]Potrebný je operačný systém Windows 7.
 
[4]Funkcia DLNA servera je v DIGA zariadení v súčasnosti k dispozícii len v modeloch pre Nemecko a Švajčiarsko (DMR-BS850, 750, XS350).
[5]BD-ROM Profile 2. Aby sa dal pozrieť aj doplnkový obsah (ako napríklad BD-Live) určitých BD titulov, musí sa použiť pamäťová SD karta (s najmenej 1 GB voľnej kapacity)

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 3D mánia začína v apríli! 3D televízory Panasonic mieria na slovenský trh (17. 3. 2010)
 Panasonic Lumix DMC-G10 alebo koniec „kompromisom“ na Slovensku (12. 3. 2010)
 Panasonic Lumix DMC-G2 - Nádherné výsledky jednoduchým dotykom prsta (10. 3. 2010)
 Odolný fotoaparát s robustným telom Panasonic DMC-FT2 - Spoločník do každej situácie (5. 3. 2010)
 Je to potvrdené! Najlepší 3D televízor je plazma Panasonic (15. 2. 2010)
 Nové 3MOS Full HD videokamery Panasonic: HDC-SD700, HDC-TM700 a HDC-HS700 (11. 2. 2010)
 Panasonic predstavuje najväčší 3D televízor na svete + VIDEO (29. 1. 2010)
 Panasonic predstavil fotoaparát DMC-TZ10 so zabudovaným GPS modulom (28. 1. 2010)nasledujúci článok >>
Astronauti skončili prvý výstup do vesmíru
<< predchádzajúci článok
Na festivale Rock for People vystúpia aj Tricky a Morcheeba

3D Blu-ray prehrávač Panasonic – obraz a zvuk stvorený v Hollywoode - diskusné fórum čitateľov