05. februára 2006

51. kolo hokejovej ST extraligy

MsHK Žilina - HK 36 ...

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 51. kola hokejovej ST extraligy

BRATISLAVA 5. februára (WN/SITA) - Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 51. kola hokejovej ST extraligy:

MsHK Žilina - HK 36 Skalica 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)

Góly: 8. Špilár (V. Král, Hreus), 12. V. Král (Špilár) - 36. Liščák (Dornič, Vala)

Vylúčení: 6:6 na 2 min, navyše: 23. Škorvánek 10 min za nešp. správanie, 25. Špilár 10 min za napadnutie zozadu (obaja Žilina), presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Bulko, Krpelec, 1617 divákov

Žilina: Lipovský - I. Droppa, Nádašdi, Kusovský, Ficenc, Škorvánek (25. - 35. Senko), Dlouhý - Krajčí, S. Gron, Kontšek - M. Gálik, Jabrocký, Kokavec - Špilár (23. - 37. Oravec), Hreus, V. Král - Opatovský, R. Rehák, Verčík

Skalica: Hamerlík - M. Ivičič, Zajac, V. Benák, K. Sloboda, Škadra, Klement, M. Chovan - T. Višňovský, Jarolín, R. Hartmann - Dornič, Vala, Liščák - J. Mikúš, Hrnčirík, Jozef Liška - Grill, M. Hrtús, Šátek

Domáci to proti Skalici nemali jednoduché. Už v 2. min trafil hosťujúci Liška pravú žrď, Žilinčania sa však dvoma gólmi v rozpätí štyroch minút upokojili. Najskôr využil presilovku novic v žlto-zelenom drese Špilár a po nedorozumení Hamerlíka s obranou hostí trafil presne V. Král. Skaličania potom nevyužili dobré príležitosti a ani tri presilovky. Až v polovici stretnutia vystrašil Lipovského spomedzi kruhov Jarolín a vzápätí si domáci gólman poradil aj s dorážkou Grilla. O chvíľu neprekonal žilinského brankára ani Hartmann, no ďalšiu chybu v domácej obrane potrestal v 36. min Liščák - 2:1. V záverečnej časti chceli Žilinčania potvrdiť svoje víťazstvo, no Opatovský trafil pravú žrď, Verčík nevyužil nájazd a aj po Krajčího dvoch šanciach ostalo skóre nezmenené. Domáci nevyužili ani dve presilovky po sebe a trestné strieľanie poslal Kontšek v 55. min tiež iba do žrde. Hostia mohli v závere vyrovnať, no nepresadili sa ani v početnej výhode a gól nedali ani v záverečnej polminútovej hre bez brankára.

Hlasy:

Anton Tomko (asistent trénera Žiliny): "V prvej tretine sme dali dva góly, čo napokon rozhodlo o našom víťazstve. Hostia znížili po našom zaváhaní, potom však Lipovský mužstvo podržal. Dnes sa hralo takticky, nepremenili sme však niektoré šance v záverečnej tretine a ani trestné strieľanie. Napriek tomu som rád, že sme vyhrali a teší ma naša bilancia v tejto sezóne so Skalicou."

Milan Klement (asistent trénera Skalice): "Na Žilinu to v tejto sezóne nevieme, čo sa potvrdilo aj v dnešnom stretnutí. V prvej tretine sme dostali dva lacné góly. Potom síce nastalo zlepšenie, no na domácich to nestačilo."

HC Košice - MHC Martin 2:1 po predĺžení (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)

Gól: 22. Lažo (Podhradský), 63. Dravecký (Špelda) - 48. T. Jaško (M. Chrenko)

Vylúčení: 4:7 na 2 min, navyše: 47. Račko (Martin) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Bednár, Kubuš, 2000 divákov

Košice: J. Laco - Kledrowetz, Milan Varga, Podhradský, Kall, Špelda, Frühauf - Jenčík, Kmiť, P. Bartoš - Lažo, Lipiansky, Krayzel - Hvila, M. Lukáč, Šimurda - Dravecký, Ľ. Sabol, M. Slovák

Martin: Račko - Vantroba, Kadlubiak, Stolárik, Stančok, Lálka, Ratveiský, Pšenka - Podstavek, Koložváry, Važan - T. Jaško, Caban, M. Chrenko - Mahdalík, Kuric, P. Tabaček - Pokrivčák, P. Holečko, Beutel

V oranžovo-čiernych retro dresoch tak ako kedysi nastúpili Košičania proti Martinu. Bol to pre nich posledný zápas na malom štadióne na Kavečianskej ulici, lebo zvyšok sezóny odohrajú v novej Steel Aréne. Úvodné minúty sa zaobišli bez šancí, prvú vážnejšiu mal až v 12. min domáci Dravecký, ale mieril tesne vedľa. Vzápätí Holečkovu strelu košický brankár Laco zneškodnil, nepresadil sa ani Krayzel a Lažov pokus z uhla pri presilovke Račko kryl. V 15. min zamiešal puk Jenčík a od martinského hráča sa odrazil do hornej žŕdky. Účet sa otváral v 22. min, keď pri vylúčení Podstaveka zabudla martinská obrana na Laža a ten tvrdou strelou prekonal Račka - 1:0. Kontrovať mohol Chrenko, ktorý si v 23. min položil Laca, ale takmer opustenú bránku minul. V polovici stretnutia pálil z dobrej pozície tesne vedľa Jenčík. Pri vyše minútovej presilovke piatich proti trom to dvakrát od modrej skúšala česká posila Košíc Špelda, ale martinský brankár dvakrát vyrážal. Neprekvapila ho ani jedovatá strela Kmiťa. V 48. min domáca obrana bola nedôsledná a Jaško dotlačil puk za Lacov chrbát - 1:1. Nasledovali príležitosti Košičanov - Sabol skončil na Račkových betónoch a Jenčík to takisto napálil do martinského brankára. Päť sekúnd pred koncom riadneho hracieho času spálil tutovku Jenčík. V tretej minúte predĺženia rozhodol o výhre Košíc Dravecký. Košicania sa tak so štadiónom, na ktorom získali jeden slovenský titul, lúčili víťazstvom.

Hlasy:

Ján Selvek (tréner Košíc): "Martin hral veľmi dobre, nemal čo stratiť, zatiaľ čo my sme sa trápili, nedali sme góly, ale chvalabohu dobre to dopadlo. Až na niektorých hráčov, ktorí nepodali oslnivé výkony, môžem byť spokojní. Trebárs štvrtá formácia, to sú chlapci, v ktorých je budúcnosť košického hokeja."

Marian Brúsil (asistent trénera Martina): "Z našej strany to bol bojovný výkon. Chlapci dreli najmä pri presilových hrách domácich. Záver nám nevyšiel. Tak ako už neraz, mohli sme získať bod, ktorý nám možno bude chýbať."

HK Tatravagónka ŠKP Poprad - HKm Zvolen 4:6 (1:1, 2:2, 0:3)

Góly: 17. A. Kroták (Pavličko, Javín), 24. Halaj (Kubenko), 37. J. Kopecký (Halaj, Fabián), 59. Juraj Faith (Pavličko) - 11. Šechný (M. Bartek), 23. Cibuľa (Plavucha), 38. Babka (Šechný, M. Bartek), 41. Beran (Weissmann), 43. Plavucha (Cibuľa), 58. Plavucha (Beran)

Vylúčení: 6:9 na 2 min., navyše Šechný (Zvolen) na 10 min. za nešportové správanie, Pavličko (Poprad) na 10 min. za nešportové správanie, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Lauff - Halecký, Korba, 2160 divákov

Poprad: Hurajt (43. Kožuch)- Michal Segľa, Javín, Kumstát, Fabián, Bambúch, Vorobel, M. Turan, Gurčík - Juraj Faith, A. Kroták, Pavličko - Jasovský, Halaj, Kubenko - J. Kopecký, Piatak, Tomášek

Zvolen: Šimonovič - Babka, Velebný, Bonni, Štork, Klepáč, Škuta, Kubaliak, Lipták - M. Bartek, Šechný, Gašpar - Plavucha, F. Turek, Cibuľa - Weissmann, Beran, Paciga - M. Chovan, L. Jurík, Škvaridlo

Dôležitý zápas o umiestnenie pred play-off začali obe mužstvá aktívne a s chuťou. V úvodných minútach sa Popradčania viac tlačili pred Šimonoviča, pričom hostia hrozili rýchlymi protiútokmi. Keď domáci nevyužili niekoľko sľubných príležitostí, udrelo na druhej strane, keď Hurajta prestrelil spomedzi kruhov Šechný - 0:1. Úsilie hráčov Tatravagónky to však neoslabilo a naďalej zatápali zvolenskej obrane. Tá kapitulovala v 17. min, keď odrazený puk doklepol do bránky v presilovke Kroták. V závere tretiny spálil tutovku domáci Tomášek. Stačila však chyba obrancu Kumstáta v úvode druhej tretiny a Cibuľa ju okamžite využil na strelenie druhého gólu hostí. Krátko nato mu však na druhej strane kontroval Halaj strelou príklepom a vyrovnal na 2:2. Hral sa útočný a vyrovnaný hokej so šancami na oboch stranách, keď najmä Bartekova a Jasovského volali po góloch. Poprad sa prvýkrát ujal vedenia v 37. min, keď po peknej akcii na jeden dotyk a vyšachovaní obrany hostí skóroval Kopecký. Zakrátko však bolo opäť vyrovnané, to sa od modrej presadil Babka. Zvolenčanom vyšiel úvod záverečnej tretiny. Po 22 sekundách prekonal neistého Hurajta strelou od modrej Beran. V 43. min zasahoval v spornej situácii videorozhodca, ale tentoraz gól hosťom neuznal. Hokejisti HKm si to však vynahradili o pár sekúnd, keď Plavucha svojim gólom vyhnal Hurajta z bránky. Aj keď Kožuch priniesol do radov domácich istotu, rozumne hrajúci Zvolenčania si už víťazstvo ujsť nenechali. Výsledok v závere ešte upravil excelentným prienikom veterán Plavucha a strelou z uhla domáci Faith.

Hlasy:

Ladislav Svozil (tréner Popradu): "Chceli sme dokázať, že zo Zvolena nemusíme mať strach, čo sa nám najmä v prvých dvoch tretinách darilo. V dnešnom zápase sme však nezmyselne chybovali a Zvolen má také skúsené mužstvo, že po takýchto chybách sa stretnutie ťažko vyhráva. Nemôžem hráčom uprieť snahu, my sme bojovali až do konca, ale bohužiaľ rozhodol výkon brankárov a tie naše chyby."

Peter Mikula (tréner Zvolena): "Obidve mužstvá vedeli, o čo hrajú. V celom priebehu sme sa snažili vytláčať súperových hráčov z priestoru brankára Šimonoviča. Dostali sme síce štyri góly, ale túto fázu sme relatívne zvládli. Keď Poprad pridal a dostal nás najmä v závere pod tlak, umnou hrou našich skúsených hráčov sme túto fázu zápasu zvládli."

HK Dynamax Nitra - Dukla Trenčín 4:2 (2:0, 2:1, 0:1) - zápas sa predohrával už v sobotu 4. februára

MHk 32 Liptovský Mikuláš - Slovan Bratislava - zápas sa hrá v pondelok 6. februára o 17.00 h