Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

20. októbra 2009

Bathory vyjde na DVD, Blu-ray a v darčekovej edíciiFilm Juraja Jakubiska Bathory (2008) vyjde v novembri na DVD, Blu-ray a v limitovanej darčekovej edícii. Juraj Jakubisko sa na príprave DVD podieľal osobne. Je autorom grafiky obalov a pripravoval aj knihu, ...Zdieľať
BRATISLAVA 20. októbra (WEBNOVINY) - Film Juraja Jakubiska Bathory (2008) vyjde v novembri na DVD, Blu-ray a v limitovanej darčekovej edícii. Juraj Jakubisko sa na príprave DVD podieľal osobne. Je autorom grafiky obalov a pripravoval aj knihu, ktorá je súčasťou darčekovej edície.


Diváci a diváčky uvidia vďaka bonusom na DVD viac ako v kine - šesť nepoužitých scén, videoklip Môj Bože od Kataríny Knechtovej, profil Juraja Jakubiska, film o filme, fotogalériu či trailery. V jednej z vystrihnutých scén si napríklad zahral Jiří Korn, ktorý sa v konečnej verzii neobjavil. Súčasťou bonusov je aj dokument o nadácii Plaváček, ktorú založili Deana a Juraj Jakubiskovci. DVD bude dostupné od 11. novembra.

Limitovaná darčeková edícia obsahuje okrem DVD aj knihu a doteraz nevydaný soundtrack k filmu so 45 piesňami a CD Hudba so zvukovými a hudobnými záznamami, ktoré v Bathory nezazneli, no objavili sa v súvislosti so vznikom titulu. Kniha obsahuje fotografie, texty Juraja Jakubiska a Deany Jakubiskovej, ale aj skladby Môj Bože, zaujímavosti a herecké obsadenie. Darčeková edícia sa dostane na trh 4. novembra.

Obsahovo najbohatší je Blu-ray disk. Ponúka materiály zo zákulisia nakrúcania: profily a rozhovory s hercami a herečkami, názory historikov a historičiek, nepoužité trailery. V kapitole Bathory inak nájdu diváci a diváčky historický príbeh tejto legendy, mapy či rodokmene. Na Blu-ray sa nachádza tiež česká a slovenská zvuková verzia, české a slovenské titulky spolu s titulkami pre nepočujúcich. Taktiež ako na DVD, aj na Blu-ray disku je dokument o Plaváčku, tentoraz rozšírený o ďalšie informácie a predstaví aj deti, ktorým nadácia pomohla a pomáha. Blu-ray sa takisto ako DVD začne predávať 11. novembra.

V dlho očakávanom historickom filme Bathory o krvavej legende o Čachtickej panej si hlavné úlohy zahrali Anna Friel, Vincent Regan, Hans Matheson a Karel Roden. Film lámal rekordy návštevnosti, v českých a slovenských kinách ho videlo takmer 1,4 milióna ľudí. Okrem diváckeho záujmu vyvolal aj kontroverzie v súvislosti s výberom národného kandidáta na Oscara, keď ho Slovenská filmová a televízna akadémia vyradila z hlasovania. Podľa producentky filmu Deany Jakubiskovej sa tak stalo neoprávnene, výkonná riaditeľka SFTA Zuzana Mistríková však tvrdí, že snímka nesplnila kritériá na zaradenie do boja o nominácie na Oscara v kategórii cudzojazyčný film.

Agentúru SITA informovala PR a marketing manager spoločnosti Bontonfilm Zuzana Szabóová.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Rekordným filmom roka 2008 bola Bathory (2. 1. 2009)
 Veľkofilm Bathory predstavia na festivale v Španielsku (13. 11. 2008)
 Film Bathory postavili mimo hry, tvrdí Jakubisková (30. 9. 2008)
 Veľkofilm Bathory mieri do Švédska (26. 9. 2008)
 Jakubiskovu Bathory už videlo milión ľudí (9. 9. 2008)
 Vďaka filmu Bathory obnovili Čachtický hrad (26. 7. 2008)
 Bathory už prilákala 123 171 slovenských divákov (25. 7. 2008)
 Pokus o nelegálne nakrútenie filmu Bathory zmarili diváci (15. 7. 2008)nasledujúci článok >>
Bubeník Štefan Ondáš zo Smola a hrušky havaroval na motorke
<< predchádzajúci článok
Speváčka Mária Čírová porodila syna Huga

Bathory vyjde na DVD, Blu-ray a v darčekovej edícii - diskusné fórum čitateľov