Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

09. augusta 2007

Hámor, Kopold a Morawski menia plányTraja členovia slovensko-poľskej horolezeckej výpravy v zložení Peter Hámor, Jozef Kopold a Piotr Morawski sú už druhý týždeň v základnom tábore pod druhou najvyššou horou sveta K2 (8611 m n. ...Zdieľať

KÁTHMÁNDÚ 9. augusta (WEBNOVINY) - Traja členovia slovensko-poľskej horolezeckej výpravy v zložení Peter Hámor, Jozef Kopold a Piotr Morawski sú už druhý týždeň v základnom tábore pod druhou najvyššou horou sveta K2 (8611 m n. m.) a čakajú na vhodnejšie počasie pre realizáciu svojho cieľa - výstupu na vrchol. Vo štvrtok sa na internetovej stránke Petra Hámora objavila informácia, že ich aktuálna poveternostná situácia prinútila zmeniť pôvodný plán, ktorým bol prvovýstup západnou stenou. "V týchto podmienkach, ktoré podľa predpovedí majú pretrvávať do konca mesiaca, by západná stena bola príliš veľkým hazardom," píše sa na stránke. Vo štvrtok veľmi skoro ráno sa preto rozhodli vystúpiť do predsunutého tábora (ABC), ktorý vybudovali ešte minulý týždeň po svojom príchode pod horu vo výške približne 5500 m. Chcú ho zrušiť a vrátiť sa aj s materiálom naspäť do základného tábora, ktorý je asi o 500 výškových metrov nižšie. Spod K2 však ešte neodchádzajú, ale uvažujú o možnosti skúsiť to alpským štýlom (bez budovania výškových táborov) spolu s Nemcami Česenovým pilierom.

Peter Hámor, Jozef Kopold a Piotr Morawski už majú za sebou výstup na Nanga Parbat (8126 m n. m.), čím splnili prvú časť expedície s názvom Karakoram 2007. Druhou polovicou mal byť práve výstup na najťažšiu horu sveta - K2.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Gilberto Silva novým kapitánom Arsenalu
<< predchádzajúci článok
Ferguson pod papučou, žena ho nepustila na futbal - musí doma pomáhať