Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

21. marca 2006

Rusi vybudujú dva plynovody do ČínyRusko do piatich rokov vybuduje dva plynovody do Číny. V utorok to po podpísaní zmluvy s čínskymi partnermi v Pekingu oznámil výkonný riaditeľ ruského plynárenského gigantu Gazprom Alexej ...Zdieľať

PEKING 21. marca (WN/SITA, AFP, AP) - Rusko do piatich rokov vybuduje dva plynovody do Číny. V utorok to po podpísaní zmluvy s čínskymi partnermi v Pekingu oznámil výkonný riaditeľ ruského plynárenského gigantu Gazprom Alexej Miller. Jeden plynovod bude začínať na západnej Sibíri, druhý na ruskom Ďalekom východe. "Vypracovali sme časový plán a rozsah projektu. Hovoríme tu o veľkom rozsahu dodávok," povedal Miller. Každý z dvoch plynovodov by mal prepraviť do Číny ročne 30 až 40 miliárd metrov kubických ruského plynu.

Dohoda medzi Gazpromom a čínskou štátnou energetickou spoločnosťou China National Petroleum Corp (CNPC) je jednou z 15 zmlúv, ktoré podpísala ruská delegácia na čele s prezidentom Vladimírom Putinom počas prvého dňa jeho dvojdňovej návštevy v Pekingu.

FOTO:SITA/AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
STV neplánuje vysielať ME v atletike ani prestížnu Zlatú ligu
<< predchádzajúci článok
Hraničný priechod Karni do Pásma Gazy je opäť otvorený

Rusi vybudujú dva plynovody do Číny - diskusné fórum čitateľov

problém plynovodov15.1. 8:43:36