Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

14. júla 2011

Agentúra Fitch znížila rating Grécka na stupeň CCCMedzinárodná ratingová agentúra Fitch v stredu znížila rating Grécka o štyri stupne z úrovne B+ na stupeň CCC, pretože krajine chýba nový dôveryhodný finančný program od Európskej únie (EÚ) a ...Zdieľať
grecko kriza NEW YORK 14. júla (WEBNOVINY) - Medzinárodná ratingová agentúra Fitch v stredu znížila rating Grécka o štyri stupne z úrovne B+ na stupeň CCC, pretože krajine chýba nový dôveryhodný finančný program od Európskej únie (EÚ) a Medzinárodného menového fondu (MMF). Nejasná úloha súkromného sektora v ďalšom záchrannom balíku pre Grécko a tiež slabý makroekonomický výhľad krajiny tiež ovplyvnil rozhodnutie agentúry Fitch. Rating na stupni CCC znamená trvalé riziko krachu krajiny.

"Aj napriek tomu, že Ecofin (skupina ministrov financií EÚ) na svojom rokovaní 11. júla a 12. júla rokovala o novom finančnom programe pre Grécko, žiadne bližšie informácie o objeme a podmienkach novej pomoci nie sú známe. Nejasná je aj úloha súkromného sektora," uviedla agentúra. Ratingová agentúra Standard & Poor's znížila rating Grécka na úroveň CCC pred mesiacom a ponechala jej tiež negatívny výhľad. Agentúra Moody's hodnotí úverovú schopnosť Grécka ratingom na stupni Baa1.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Trojica sa vlámala do fary a ukradla mäso
<< predchádzajúci článok
Harmonizovaná inflácia v júni spomalila na 4,1 %