Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

01. februára 2013

Agentúra Moody's zhoršila ratingy ChorvátskaMedzinárodná ratingová agentúra Moody's v piatok znížila rating záväzkov chorvátskej vlády na stupeň Ba1 z úrovne Baa3. Výhľad ratingu však agentúra zmenila na stabilný z ...Zdieľať
chorvatsko BRATISLAVA 1. februára (WEBNOVINY) - Medzinárodná ratingová agentúra Moody's v piatok znížila rating záväzkov chorvátskej vlády na stupeň Ba1 z úrovne Baa3.


Výhľad ratingu však agentúra zmenila na stabilný z negatívneho. Za dôvody zhoršenia hodnotenia úverovej spoľahlivosti chorvátskej vlády Moody's označila skutočnosť, že ekonomika krajiny sa nezotavuje, a to, že v Chorvátsku je nedostatočná fiškálna konsolidácia.

Agentúra pritom predpokladá, že fiškálna konsolidácia zostane zo strednodobého hľadiska obmedzená pre nedostatočnú fiškálnu flexibilitu vlády a pre náročné ekonomické prostredie.

Agentúra Moody's však ratingu záväzkov chorvátskej vlády priradila stabilný výhľad. Predpokladá totiž, že riziko ďalšieho výrazného zhoršenia fiškálnej pozície vlády je obmedzené.

Agentúra však revidovala stropný rating krajiny pre záväzky v miestnej mene a stropný depozitný rating v miestnej mene na stupeň A3 z predošlých stupňov Aa1 a A1. Stropný rating dlhodobých a krátkodobých záväzkov v zahraničnej mene zmenila na stupne Baa1 a P-2 z predošlých úrovní A1 a P-1. Stropný depozitný rating v zahraničnej mene agentúra znížila na úroveň Ba2 zo stupňa Ba1.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bulharsko si oficiálne pripomenulo obete komunizmu
<< predchádzajúci článok
Maďar popieral holokaust, dostal podmienku