Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

12. októbra 2006

Amerických školákov cez internet doučujú indickí učitelia



Americkí študenti, ktorí majú problémy s ťažkými matematickými rovnicami či zradnou anglickou gramatikou, sa stále častejšie obracajú na indických doučovateľov, ktorí im pomáhajú s ...



Zdieľať

BRATISLAVA 12. októbra (WEBNOVINY) - Americkí študenti, ktorí majú problémy s ťažkými matematickými rovnicami či zradnou anglickou gramatikou, sa stále častejšie obracajú na indických doučovateľov, ktorí im pomáhajú s domácimi úlohami. Doučovatelia sú súčasťou stále narastajúcej armády učiteľov z Ázie, ktorí svoje znalosti predávajú americkým deťom. Spoločnosti TutorVista, ktorá svoje doučovacie služby poskytuje od novembra minulého roka, zákazník zaplatí v prepočte takmer tritisíc korún za mesačnú výučbu najrôznejších predmetov, od fyziky po dejepis, formou e-mailov. Táto suma je mimoriadne výhodná, keďže rodičia obvykle musia podobný obnos zaplatiť za hodinu osobnej výučby. "TutorVista je spôsob ako priblížiť vyučovanie masám," povedal Krishnan Ganesh, zakladateľ a riaditeľ spoločnosti. "Je to obrovská anomália, keďže Spojené štáty vyprodukovali najvyšší počet laureátov Nobelovej ceny a najväčšie problémy má školstvo na najnižších stupňoch." Ganesh ďalej uviedol, že 1 900 Američanov vo veku od šiestich rokov sa už zaregistrovalo do systému. Najviac z nich potrebuje poradiť s matematikou a angličtinou. Odborné predmety ako fyzika či chémia sú na treťom mieste.

Spoločnosť, ktorá momentálne podniká iba v USA, uvažuje o rozšírení pôsobnosti na Veľkú Britániu, Indiu, Čínu a Austráliu. Ganesh povedal, že väčšina z jeho 170 doučovateľov sídli v Indii, niekoľko pracovníkov má aj v Singapure, Hongkongu a na Filipínach. Všetci z nich majú vyštudovanú vysokú školu a množstvo z nich sú učitelia na dôchodku. Všetci dokonale ovládajú americké učebné osnovy a metodológiu výučby ako aj slangové výrazy a americký žargón. Študenti aj ich učitelia sa vďaka internetu počujú a spoločne tak ústnou i písomnou formou riešia problematické predmety. "Nie je to o tom, že by americké školy či americkí učitelia boli zlí. Študentom sa iba nevenuje osobitná pozornosť a nemajú s učiteľom na seba čas," povedal 44-ročný Ganesh, odborník na inžinierstvo a manažment.

SITA,AFP,AP


   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Plyšové medvede na protest proti odstrelu živých
<< predchádzajúci článok
NAY Tanečný dom v bratislavskom PKO túto sobotu