Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

11. júla 2010

Anglické kormidlo mal prebrať KlinsmanV prípade, že by sa anglická Futbalová asociácia (FA) po neúspešnom účinkovaní "Albiónu" na MS 2010 v JAR rozhodla ukončiť spoluprácu s trénerom Fabiom Capellom, ...Zdieľať
klinsman Foto: SITA/AP

LONDÝN 11. júla (WEBNOVINY) - V prípade, že by sa anglická Futbalová asociácia (FA) po neúspešnom účinkovaní "Albiónu" na MS 2010 v JAR rozhodla ukončiť spoluprácu s trénerom Fabiom Capellom, vymenovala by na jeho post Jürgena Klinsmanna. Informovalo o tom najnovšie britské periodikum Sunday Mirror.

Vedenie FA sa ešte pred začiatkom šampionátu rozhodlo odstrániť z Capellovej zmluvy klauzulu o prehodnotení spolupráce po skončení turnaja. V najvplyvnejšom orgáne anglického futbalu prevládol strach z možného odchodu Capella na lavičku Interu Miláno. Po vypadnutí Angličanov v osemfinále turnaja s Nemeckom (1:4) sa niekoľko členov FA prikláňalo k výmene kouča a viacero z nich preferovalo Klinsmanna, ktorý za dva roky na lavičke "Nationalelf" (2004 - 2006) dokázal výrazne omladiť káder a priviesť ho v roku 2006 k prekvapujúcemu zisku bronzu na majstrovstvách sveta v Nemecku. Capello však napokon zostal trénerom Anglicka aj naďalej.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Iniesta varoval Holanďanov: Ešte ste nič nevideli
<< predchádzajúci článok
Armstrong na TdF dvakrát spadol, ale pokračuje