Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. apríla 2012

Anonym dal do boja proti rakovine zlatý narcis s diamantmiVzácny dar dostala pri príležitosti dnešného Dňa narcisov Liga proti rakovine. Darca, ktorý si želá zostať v anonymite, venoval charitatívnej organizácii šperk zo žltého a ružového ...Zdieľať
den narcisov v uliciach bratislavy BRATISLAVA 13. apríla (WEBNOVINY) - Vzácny dar dostala pri príležitosti dnešného Dňa narcisov Liga proti rakovine.


Darca, ktorý si želá zostať v anonymite, venoval charitatívnej organizácii šperk zo žltého a ružového zlata, ktorý zdobí 192 diamantov, pričom 143 z nich je žiarivo žltých a 49 bezfarebných s najvyšším stupňom čistoty.

K šperku v tvare brošne pripojil aj certifikát potvrdzujúci jeho kvalitu. "Radi by sme sa s verejnosťou podelili o zážitok z tohto umeleckého diela, zároveň jeho vystavením vzdali hold darcovi a verejne mu poďakovali," uviedla Martina Myjavcová - Slušná z Ligy proti rakovine.


Šperk bude žiariť na bratislavskom autosalóne

zlatý narcis s diamantmiZ tohto dôvodu vystavia šperk od 17. do 22. apríla na autosalóne v bratislavskej Inchebe. Aký bude ďalší osud daru, bude informovať Liga po ukončení výstavy.

V piatok sa v slovenských mestách koná jediná verejno-prospešná zbierka Ligy proti rakovine Deň narcisov. Heslo aktuálneho ročníka preto znie: 13. apríla môže pomôcť každý. Liga tým dáva najavo, že podporiť jej projekty možno nielen finančne, ale aj ideovo.


Liga proti rakovine sa poďakuje Koncertom vďaky

Do tohtoročného Dňa narcisov sa zapája 16 273 dobrovoľníkov, ktorých zastrešuje 716 zmluvných spoluorganizátorov z radov škôl, skautských oddielov, mestských a obecných úradov, spolkov Slovenského Červeného kríža, nemocníc, ale aj firiem či záujmových klubov. Deň narcisov podporujú aj herci zo seriálov Ordinácia v ružovej záhrade a Druhý dych, starostovia mestských častí Bratislavy i tváre projektu Avon proti rakovine prsníka.

Liga proti rakovine sa už tretí rok poďakuje priaznivcom Dňa narcisov Koncertom vďaky. Uskutoční sa dnes od 16:00 na bratislavskom Námestí SNP. Bez nároku na honorár tu vystúpia Pavol Hammel, Beáta Dubasová, Robo Grigorov, Martin Harich, Monika Bagárová, Alžběta Kolečkářová, The Pastels, Lady Licious, Mukatado, Robo Opatovský & band a La Gioia. Predskokanmi od 15:15 budú dychová hudba Spojár a Bailadora Dance Group.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Predvolebné bilbordy národniarov neboli rasistické
<< predchádzajúci článok
Nemocnice živoria, štyrom chýba na platy 340-tisíc mesačne

Anonym dal do boja proti rakovine zlatý narcis s diamantmi - diskusné fórum čitateľov

dali mu naň13.4. 19:02:46