25. apríla 2006

Arsenal potopil "žltú ponorku"

Prvým finalistom futbalovej Ligy majstrov sa stali futbalisti Arsenalu Londýn, pre ktorých je to najväčší úspech v tejto súťaži. Zverenci trénera Arsena Wengera po domácom jednogólovom víťazstve ...

VILLARREAL 25. apríla (WN/SITA) - Prvým finalistom futbalovej Ligy majstrov sa stali futbalisti Arsenalu Londýn, pre ktorých je to najväčší úspech v tejto súťaži. Zverenci trénera Arsena Wengera po domácom jednogólovom víťazstve uhrali na ihrisku španielskeho Villarrealu potrebnú bezgólovú remízu 0:0. Anglický tím neinkasoval gól už v desiatom zápase v rade. Domáci mali takmer celý zápas prevahu a najmä v druhom polčase aj niekoľko vynikajúcich príležitostí na skórovanie. Najväčšiu z nich zahodil v poslednej minúte riadneho hracieho času špílmacher "žltej ponorky" Juan Roman Riquelme, ktorý nepremenil pokutový kop. Veľké šance predtým zahodili aj Guillermo Franco a uruguajský útočník Diego Forlan.

FC Villarreal - Arsenal Londýn 0:0, prvý zápas 0:1 - do finále postúpil Arsenal
rozhodoval: Ivanov (Rus.), bez kariet, 23 000 divákov
zostavy:
Villarreal: Barbosa - Javi Venta, Quique Alvarez, Peňa, Arruabarrena (82. Roger) - Marcos Senna, Josico (63. José Mari), Sorin - Riquelme - Franco, Forlan
Arsenal: Lehmann - Eboue, Toure, S. Campbell, Flamini (9. Clichy) - Gilberto Silva - Hleb, Fabregas, Reyes (69. Pires), Ljungberg - Henry