24hod.sk    Šport    Futbal

20. októbra 2005

Artmedia opäť bodovala, Čobej mágom

Glasgow Rangers - Artmedia Bratislava 0:0

Futbalisti Artmedie Bratislava remizovali vo svojom treťom zápase H-skupiny Ligy majstrov na štadióne Glasgowu Rangers 0:0 a na svojom konte majú už štyri body. Hrdinom na štadióne Ibrox Park bol brankár Juraj ťobej, ktorý najmä v prvom polčase zlikvidoval viacero šancí úradujúceho škótskeho majstra. Oba tímy sa stretnú aj v najbližšom zápase H-skupiny, odveta je na programe v utorok 1. novembra v Bratislave na Tehelnom poli.

Liga majstrov - H-skupina:

Rozhodovali: Arturo Dauden Ibánez - Clemente Ayete Plou, Luis Cote Saez (všetci Španielsko), ŽK: Bernard, Pršo, Burke - Obžera, Borbély, 49.018 divákov.

Glasgow Rangers: Waterreus - Ricksen, Rodriguez, Kyrgiakos (59. Andrews), Bernard - Namouchi (75. Burke), Ferguson, Hemdani, Lövenkrands - Nieto (38. Thompson), Pršo

Artmedia Bratislava: Čobej - Petráš, Debnár, Ďurica, Urbánek - Vaščák (68. Obžera)), J. Kozák, Borbély, Fodrek - Halenár (73. Tchuř) - Hartig (83. Staňo)

S hráčmi oboch tímov vybehli na trávnik aj deti v tričkách s nápisom "zjednoťme sa proti rasizmu" v rámci celoeurópskej akcie zameranej na boj proti rasizmu a intolerancii. Slovenský majster vstúpil do stretnutia aktívne a nedovolil domácim vytvoriť si očakávaný úvodný tlak. V 12. minúte však "jazdci" predviedli rýchly protiútok a po Pršovom zakončení musel svoje kvality prvýkrát preukázať brankár ťobej. Priaznivcov Rangers sklamal aj o tri minúty neskôr, keď po nepresnej rozohrávke žuricu zlikvidoval vyloženú šancu Nieta. V 33. minúte nedovolil skórovať ani osamotenému Namouchimu. Z následného protiútoku pohrozila aj Artmedia, no Hartig mieril iba vedľa brány. V 38. minúte musel odstúpiť z hry argentínsky útočník Frederico Nieto, ktorý sa zranil v tvrdom súboji s Debnárom. Pred odchodom do kabín dal o sebe vedieť ešte grécky obranca Kyrgiakos, ktorého hlavičku ťobej s námahou vyrazil.

Po zmene strán domáci pohrozili najskôr v 51. minúte, po nepresnej rozohrávke Fodreka a prihrávke Prša na Thompsona zachraňoval Denár, vzápätí sa po prudkej strele Bernarda opäť vyznamenal ťobej. V 57. minúte dobre za obranu Rangers zabehol Hartig, no zblízka mieril iba do gólmana Waterreusa. V 66. minúte závar v 16-tke Artmedie vyriešil odkopom Urbánek. V ďalšom priebehu hráči slovenského majstra dobre napádali domácich už na ich polovici a nedovolili im vážnejšie ohroziť bránu. V 84. minúte sa diváci dožadovali pokutového kopu po strete Staňa s Pršom, no rozhodca napokon potrestal Chorváta žltou kartou za filmovanie. V závere už Artmedia bezpečne ubránila bezgólovú remízu a do tabuľky si pripísala ďalší cenný bod.

Alex McLeish, tréner Rangers: "Vypracovali sme si dosť gólových príležitostí hlavne v prvom polčase a od víťazstva sme boli veľmi blízko. Zápas sme odštartovali v magickom tempe a bolo jasné, že 90 minút v ňom nevydržíme. Súperov brankár bol vo veľkej forme a svoje mužstvo podržal. Mojim hráčom nemám čo vyčítať, preukázali snahu, no nestálo pri nich šťastie. Tešíme sa už do Bratislavy a som presvedčený, že máme dostatočnú kvalitu, aby sme tam zvíťazili."

Vladimír Weiss, tréner Artmedie: "Sme spokojní a šťastní s bodom získaným u vynikajúceho súpera. Vybojovali sme ho po fantastickom výkone ťobeja, ale na druhej strane sme hrali odvážnejšie, ako pred dvoma mesiacmi na Celtiku. Hráči Rangers si v prvom polčase vypracovali šance po našich hrubých chybách v obrane, čo som hráčom cez polčas zdôrazňoval. Viac gólových príležitostí mali domáci, ale aj my sme mali dve veľké Hartigove. Futbal sa hrá na góly, no tie dnes nepadli. Napriek tomu sme videli dobrý zápas plný vzruchu pred fantastickými divákmi. Milujem škótske publikum, lebo neuveriteľne podporuje svojich hráčov. Je to pre mňa zážitok na celý život, potlesk si zaslúžili obe mužstvá."

Juraj Čobej, brankár Artmedie: "Už na predzápasovom tréningu som spoluhráčom hovoril, že tu neprehráme. Rangers si vytvorili tlak, pokiaľ dobre počítam, zlikvidoval som šesť čistých šancí. Samozrejme som spokojný, ale o dva týždne máme Rangers doma a musíme sa opäť zodpovedne pripraviť."

Balázs Borbély, kapitán Artmedie: "Bola tu výborná divácka kulisa, ďakujem aj tým necelým trom stovkám našich fanúšikov, ktorí nás prišli povzbudiť. Bol to iný zápas ako v Porte, pretože sme si vytvorili menej šancí. Škoda, že Lukáš Hartig jednu zo svojich dvoch nevyužil. Budem šťastný, keď na náš domáci zápas s Rangers príde aspoň toľko ľudí, ako na Inter Miláno a budú nás hnať za dobrým výsledkom."

Druhý zápas H-skupiny:

FC Porto - Inter Miláno 2:0 (2:0)

Góly: 22. Materazzi (vl.), 35. McCarthy, rozhodoval: Valentin Ivanov (Rus.), 38.400 divákov.

FC Porto: Baia - Bosingwa, Emanuel, Pepe, ťech - Gonzalez, Jorginho (90. Barreto), Assuncao - Quaresma (82. Ivanildo), McCarthy (60. Alan), Almeida

Inter Miláno: Cesar - Cordoba, Samuel, Materazzi, Favalli - Figo (82. Zé Maria), Pizarro (53. Recoba), Verón, Cambiasso, Solari (67. Adriano) - Cruz