22. novembra 2014

Atletico si doma poradilo s Malagou

Hráč Atletica Tiago sa teší z gólu.

Hráč Atletica Tiago sa teší z gólu. Foto: TASR
Madrid 22. novembra (TASR) - Futbalisti Atletica Madrid zvíťazili v sobotňajšom zápase 12. kola španielskej Primera Division nad Malagou 3:1.

Úradujúci španielsky šampión sa dostal do vedenia už po 12 minútach zásluhou Tiaga, ktorý po rohu hlavou umiestnil loptu do siete. Ešte pred polčasovou prestávkou zvýšil na 2:0 z bezprostrednej blízkosti Antoine Griezmann, ale nádej pre hostí vykresal po vyše hodine hry Roque Santa Cruz.

V 73. minúte však Malaga prišla o vylúčeného Samuela Garciu, čo domáci využili a Godin upravil už na 3:1. Aj Atletico síce v závere oslabil kapitán Gabi, ktorý sa porúčal pod sprchy po dvoch žltých kartách, vedenie si už ale nenechalo vziať. V tabuľke mu patrí druhé miesto, na vedúci Real Madrid stráca bod, "biely balet" má ale o zápas menej. Rovnako aj tretia Barcelona.