Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

08. februára 2011

ATLETIKA: Kenteris a Thanouová pred súd 21. februáraNiekoľko rokov naťahujúci sa prípad bývalých špičkových gréckych šprintérov Kostantinosa Kenterisa a Ekaterini Thanouovej ...Zdieľať
bez nazvu Grécki šprintéri Kostantinos Kenteris a Ekaterina ThanouováFoto: SITA/AP ATÉNY 8. februára (WEBNOVINY, AP) - Niekoľko rokov naťahujúci sa prípad bývalých špičkových gréckych šprintérov Kostantinosa Kenterisa a Ekaterini Thanouovej stále nepozná záverečný verdikt. Najnovšie by sa mali obaja účastníci údajne zinscenovanej dopravnej nehody pred začiatkom olympijských hier 2004 v Aténach obhajovať na súde 21. februára, keďže na utorok pôvodne stanovené pojednávanie sa odročilo práve na tento deň. Celý prípad je veľmi zamotaný a obsahuje množstvo administratívnych prieťahov. Grécka justícia už údajne stráca vieru v to, že sa obom medailistom z OH 2000 v Sydney ešte podarí dokázať vinu.

Haváriu na motocykli mali obaja špičkoví grécki atléti použiť ako zámienku pre vynechanie dopingovej kontroly, už tretej v priebehu 18 mesiacov. Ani jeden z nich potom nemohol štartovať na olympijských hrách v Aténach. Keby sa vina dnes 36-ročnej Thanouovej a o dva roky staršieho Kenterisa potvrdila, môžu stráviť vo väzení až päť rokov.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
BASKETBAL-EL: V zápase hviezd opäť aj Košičanka Dupreeová
<< predchádzajúci článok
Vyžrebované čísla hry KENO 10 - utorok 8. februára