27. januára 2007

Australian Open - Bryanovci obhájili titul

Víťazmi štvorhry mužov na úvodnom grandslamovom tenisovom turnaji roka Australian Open (dotácia 20 miliónov AUD, tvrdý povrch Rebound Ace) sa rovnako ako vlani stali najvyššie nasadení bratia Bob a ...

MELBOURNE 27. januára (WEBNOVINY) - Víťazmi štvorhry mužov na úvodnom grandslamovom tenisovom turnaji roka Australian Open (dotácia 20 miliónov AUD, tvrdý povrch Rebound Ace) sa rovnako ako vlani stali najvyššie nasadení bratia Bob a Mike Bryanovci, ktorí už majú na konte 34 deblových titulov z úrovne ATP. Celkovo získali piaty titul z podujatí veľkej štvorky.

Dvadsaťosemročné americké dvojičky pochádzajúce z kalifornského Camarilla si v sobotňajšom finále, svojom štvrtom u protinožcov v rade, poradili za 93 minút s tandemom Jonas Björkman, Max Mirnyj (2-Švéd./Biel.) 7:5, 7:5, a to najmä vďaka kvalitnému podaniu. Pripísali si pri ňom 48 fiftínov zo 61 hraných. Išlo o premiérové finále na Australian Open s účaťou prvého a druhého páru žrebu od roku 1976. Jednotky svetového rebríčka síce nečelili v deviatom vzájomnom súboji ani jednému brejkbalu, preváhali však v dvanástom geme druhého setu päť mečbalov, kým zlomili odpor úradujúcich víťazov ATP Tennis Masters Cupu a ujali sa v internej štatistike vedenia 5:4. Bryanovci predtým prehrali tri ostatné stretnutia s veteránmi. V párovej súťaži na južnej pologuli štartovali ôsmykrát. "Vyhrali sme, ale chcem súperom pogratulovať. Obaja sú našimi kamarátmi, skvelými deblistami a už počas kariéry legendami. Dnes sme mali viac šťastia a považujeme za skvelé vstúpiť do novej sezóny takýmto úspechom," uviedol Bob Bryan.
Škandinávsky 34-ročný veterán Björkman sa vo štvorhre na Australian Open predstavil už trinástykrát a má tituly z rokov 1998 (po boku Jacca Eltingha), 1999 (s Patrickom Rafterom) a 2001 (partner Todd Woodbridge). Mirnyj (29), ktorý bude mať šancu na reparát v nedeľňajšom finále miešanej štvorhry ako spoluhráč krajanky Viktorie Azarenkovej, štartoval jubilejný desiaty raz. S predchádzajúcimi partnermi sa nedostal cez jedno štvrťfinále. S Bjökmanom slávili úspech na Roland Garros 2005 a 2006.

Štvorhra mužov - finále:
Bob Bryan, Mike Bryan (1-USA) - Jonas Björkman, Max Mirnyj (2-Švéd./Biel.) 7:5, 7:5 za 93 minút