18. januára 2018

AUSTRALIAN OPEN: Lacko prehral v 2. kole dvojhry s Kickerom

Na snímke Lukáš Lacko

Na snímke Lukáš Lacko Foto: TASR/AP
Melbourne 18. januára (TASR) - Slovenský tenista Lukáš Lacko neuspel v 2. kole dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne. S Argentínčanom Nicolasom Kickerom prehral 2:6, 5:7, 6:1, 5:7. Posledným slovenským želiezkom v singli tak zostala Magdaléna Rybáriková, ktorá nastúpi v 3. kole v noci na piatok SEČ proti Ukrajinke Kateryne Bondarenkovej.

Kicker v úvodnom sete duelu s Leckom dominoval, keď tríkrát prelomil podanie slovenskej jednotky. Hral podobným štýlom ako jeho slávnejší krajan Juan Martin del Potro, opieral sa o kvalitný servis a forhend. Jeho údery mali správnu dĺžku a robil minimum nevynútených chýb. Na začiatku druhého dejstva sa Lacko po rýchlom brejku ujal vedenia 2:0, Kicker však následne vyrovnal na 2:2 a v koncovke slávil úspech.

Tretí set bol jasne v réžii slovenského daviscupového reprezentanta, ktorý zlepšil returny a obmedzil počet nevynútených chýb. Vo štvrtom dejstve si obaja hráči držali svoje podania do stavu 4:4. V deviatom geme Lacko čistou hrou prelomil Kickerov servis a bol blízko k tomu, aby si vynútil piaty set. Argentínčan však v ďalších minútach získal tri gemy v rade a prvýkrát postúpil na grandslamovej pôde do 3. kola.