16. januára 2018

Australian Open: Lacko v 1. kole vyradil Raoniča, čaká ho Kicker

Na snímke Lukáš Lacko

Na snímke Lukáš Lacko Foto: TASR/AP
Melbourne 16. januára (TASR) - Slovenský tenista Lukáš Lacko sa v 1. kole dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne postaral o senzáciu. Po výbornom výkone vyradil wimbledonského finalistu z roku 2016 a nasadenú dvadsaťdvojku Kanaďana Miloša Raoniča 6:7 (5), 7:5, 6:4, 7:6 (4). Lacko slávil proti bývalej svetovej trojke úspech vďaka odvážnej hre plnej víťazných úderov a výborným returnom. Raoničovi nepomohlo ani 36 es, po prvý raz od roku 2011 stroskotal na podujatí veľkej štvorky hneď na úvodnej prekážke.

Slovenský daviscupový reprezentant odplatil rodákovi z čiernohorskej Podgorice prehru z hardu v Tokiu z roku 2013 a vyrovnal vzájomnú bilanciu na 1:1. V 2. kole ho v noci na štvrtok SEČ čaká Argentínčan Nicolas Kicker. Jeho maximom v Melbourne je doposiaľ 3. kolo z rokov 2017 a 2012. Lackovi nevyšiel úvod zápasu s Raoničom, keď v druhom geme stratil podanie a Kanaďan si po potvrdení brejku vybudoval náskok 3:0. Najlepší slovenský singlista sa však rýchlo zmobilizoval a v ďalších minútach vyrovnal na 3:3, keď predviedol viacero kvalitných returnov a úspešných obhodení. O osude prvého setu napokon rozhodol tajbrejk, v ktorom viedol Lacko 4:2, Raonič však následne otočil na 6:4 a úvodné dejstvo sa stalo jeho korisťou.

V druhom sete si Lacko suverénne držal svoje podanie a v jeho koncovke slávil úspech vďaka víťaznému bekhendu. V treťom dejstve čelil za stavu 2:2 i 3:3 dvom brejkbalom. Všetky štyri však odvrátil a v závere mal opäť navrch. Za stavu 5:4 pri prvom setbale spravil nevynútenú chybu, no druhý už premenil po ukážkovom obhodení, za ktoré zožal od divákov na dvorci číslo 2 búrlivý potlesk. Lacko veľmi dobre čítal podanie Raoniča, pri dlhších výmenách ho dokázal dostať pod tlak a prinútiť k chybám. V tajbrejku štvrtého setu premenil v poradí druhý mečbal po tom, ako si vzal Jastrabie oko a to ukázalo, že loptička z rakety Raoniča skončila v aute.