Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

15. februára 2016

Austrálske úrady zhabali rekordný kontraband metamfetamínuAustrálske bezpečnostné úrady zhabali kontraband metamfetamínu v hodnote 900 miliónov amerických dolárov. Ide o najväčšie množstvo tejto ilegálnej drogy v jej kvapalnej forme ...Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR/AP
Sydney 15. februára (TASR) - Austrálske bezpečnostné úrady zhabali kontraband metamfetamínu v hodnote 900 miliónov amerických dolárov. Ide o najväčšie množstvo tejto ilegálnej drogy v jej kvapalnej forme v dejinách Austrálie, oznámila dnes tamojšia polícia, ktorú citovala agentúra AP.


Štyroch držiteľov hongkonských pasov zatkli ešte v januári v Sydney ohľadom dovezenia 720 litrov metamfetamínu ukrytého v škatuliach na silikónové vypchávky podprseniek, uvádza sa vo vyhlásení austrálskej polície. Úrady skonfiškovali aj dva kilogramy kryštalickej podoby predmetnej drogy.

Jej tekutá forma by mohla poslúžiť na výrobu až 500 kilogramov vysokokvalitného kryštalického metamfetamínu, ktorý je v Austrálii všeobecne známy pod názvom "ľad". Austrálsky minister spravodlivosti Michael Keenan uviedol, že operácia sa vydarila vďaka spolupráci s čínskymi protidrogovými orgánmi.

Štvoricu zadržaných pašerákov postavia pred sydneyský súd v marci ohľadom obvinenia z dovozu a výroby obchodného množstva nepovolených drog. V prípade odsúdenia hrozí každému z nich doživotie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rusko pristúpilo k odvete a pozastavilo prepravu ukrajinských nákladov
<< predchádzajúci článok
Olympijské hry môžu brazílskej ekonomike spôsobiť ďalšie problémy

Austrálske úrady zhabali rekordný kontraband metamfetamínu - diskusné fórum čitateľov