Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

13. júna 2012

Automobilky nechcú otvárať Zákonník práce, prezident súhlasí



Predstavitelia slovenských automobiliek sa na stredajšom stretnutí s prezidentom SR Ivanom Gašparovičom zhodli na tom, že by sa Zákonník práce v súčasnosti otvárať nemal. A to aj napriek ...



Zdieľať
ivan gasparovic BRATISLAVA 13. júna (WEBNOVINY) - Predstavitelia slovenských automobiliek sa na stredajšom stretnutí s prezidentom SR Ivanom Gašparovičom zhodli na tom, že by sa Zákonník práce v súčasnosti otvárať nemal.


A to aj napriek tomu, že nevyhovuje odborom, zamestnávateľom, ani zamestnancom.

"Nie som za to, aby sa v súčasnosti Zákonník práce otváral. Bolo by to dosť náročné, najmä v čase, kedy sa Slovensko musí vysporiadať s novými reformami a podmienkami pre podporu eurozóny a Európskej únie," povedal po rokovaní Gašparovič.

O otvorenie zákonníka pritom nemajú záujem ani samotné automobilky. "Zdieľame názor pána prezidenta," skonštatoval prezident Zväzu automobilového priemyslu SR (ZAP) Jaroslav Holeček, podľa ktorého by si však mal zákonník zachovať svoju flexibilitu. Automobilky u prezidenta okrem toho lobovali za dostavbu diaľnic smerom na východ. "Z 274 subdodávateľov automobilového priemyslu je 251 po Banskú Bystricu a Žilinu," uviedol Holeček. Práve nedostatočne rozvinutá infraštruktúra podľa ZAP prispieva ku koncentrácii dodávateľov komponentov na západe a severe krajiny.

Podľa Holečka boli témou rozhovorov aj rozvoj aplikovanej vedy a výskumu, ako aj vzdelávania. Automobilky a ich dodávatelia by tiež privítali doriešenie zákona o agentúrnych zamestnancoch a zákona o odpadoch.

Holeček tiež potvrdil nedávno avizovaný odhad produkcie automobilov na Slovensku. Tá by mala v tomto roku dosiahnuť 780 tis. vozidiel, čo je v porovnaní s minulým rokom o 140 tisíc viac.

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Viktor Orbán chce začlenenie Kosova do Európskej únie
<< predchádzajúci článok
Detský ombudsman bude, dostal aj podporu z parlamentu