Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

07. marca 2016

B. KOLLÁR: Podporíme iba pravicovú vládu, rokovať pôjdem aj s KotlebomNa snímke vpredu zľava novinár Milan Krajniak, predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár a hovorca hnutia Peter Pčolinský počas tlačového brífingu v centrále strany na tému Vyjadrenie k povolebnej situácii a oznámenie o ďalšom postupe ...Zdieľať
Na snímke vpredu zľava novinár Milan Krajniak, predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár a hovorca hnutia Peter Pčolinský počas tlačového brífingu v centrále strany na tému Vyjadrenie k povolebnej situácii a oznámenie o ďalšom postupe hnutia 7. marca 2016 v Bratislave. Foto: TASR - Andrej Galica
 
Bratislava 7. marca (TASR) - Hnutie Borisa Kollára Sme rodina podporí svojimi 11 poslancami pravicovú vládu. Na jej čele si vie predseda hnutia Kollár predstaviť šéfa SaS Richarda Sulíka. Za najväčšiu katastrofu by považoval úradnícku vládu pod gesciou prezidenta SR Andreja Kisku. Pripravený je rokovať so všetkými parlamentnými stranami, vrátane Ľudovej strany Naše Slovensko Mariana Kotlebu a tiež Smeru-SD, hoci s tými spoluprácu odmieta.


"Najväčšia katastrofa bude, keby mala vzniknúť úradnícka vláda pod gesciou prezidenta. Chceme dať jasný signál, že chceme podporiť našimi 11 hlasmi vznik pravicovej vlády. Urobím všetko preto, aby pravicová vláda vznikla," povedal na dnešnej tlačovej konferencii v Bratislave Kollár. Otázku predčasných volieb nechce riešiť, podľa Kollára by poškodili Slovensko počas jeho predsedníctva v Rade EÚ.
 
 


Ochotu rokovať aj s kotlebovcami vysvetlil tým, že si váži všetkých voličov, aj Kotlebových. "Budeme pripravení rokovať s každým, aj s Kotlebom, keď ma vyzve. Ja sa stretnem s každým. Nie kvôli Kotlebovi, ale z úcty k jeho voličom," zdôraznil Kollár. Šéf hnutia Sme rodina potvrdil, že neformálne už hovoril so Sulíkom, ktorého si vie predstaviť na čele pravicovej vlády. "Sulík dozrel, nie je v politike nováčik, je to ekonóm a ja som pravicovo zmýšľajúci človek, mám blízko k pravicovým stranám," uviedol.


Ak by vznikala pravicová vláda, Sme rodina by do nej nevstúpila, iba by ju podporila. Svoje hlasy je ochotné hnutie garantovať aj podpísaním samostatnej zmluvy. Koaličnú dohodu nepodpíše. Za svoje hlasy bude žiadať presadenie svojich téz ako je exekučná amnestia pre ľudí. Nad funkciami Sme rodina podľa svojich predstaviteľov nerozmýšľa. Hnutie dnes rozhodlo aj o tom, že jeho poslanecký klub povedie Boris Kollár.
 
 
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rusko otvorí základne v Sýrii pre distribúciu humanitárnej pomoci
<< predchádzajúci článok
Vznikol ďalší subjekt združujúci regionálne televízie, RegionTVnet.SK

B. KOLLÁR: Podporíme iba pravicovú vládu, rokovať pôjdem aj s Kotlebom - diskusné fórum čitateľov