24hod.sk    Šport    Hokej

04. januára 2006

Babka rozhodol v predĺžení

Hokejová ST Extraliga mala včera na programe tri zápasy 40. kola.

Stretnutia Slovan - Košice (2:4) a Martin -  Poprad (3:0) mužstvá predohrali. Vo Zvolene sa hral kvalitný hokej s množstvom šancí na oboch stranách. Domácu ofenzívu odštartoval Šechný v 5. min. Do konca tretiny však už viedla Dukla, keď sa presadili Homér a Nemec. V druhej časti videli diváci až päť gólov, z toho tri z hokejok zvolenských hráčov. O víťazstve domácich rozhodol napokon minútu pred koncom predĺženia v presilovke delovkou Babka. Liptáci sa potrebovali dostať z posledného miesta, a to sa im aj podarilo. V prvej tretine boli lepším mužstvom a ich prevahu korunoval gólom Pleva. V druhom dejstve dostal Róbert Huna domácich do dvojgólového vedenia. Na Kontšekovo zníženie potom tretím gólom zareagoval  Misál. V poslednom dueli sa z víťazstva 2:0 na skalickom ľade tešili Nitrania, keď presne mierili Saliji a Vlk.

(1:2, 3:2, 0:0, - 1:0)

Góly: 5. Šechný (J. Čierny), 23. Turek (Paciga, Cibuľa), 26. Škvaridlo (Velebný), 34. Škvaridlo, 65. Babka (Hanzal, Šechný) - 18. Homér (P. Mikuš, Poljaček), 19. V. Nemec (Poljaček), 28. Kóňa (Lezo), 35. Lezo (Melichárek, Poljaček), vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:1, Pred 2 131 divákmi rozhodovali: J. Konc - Horínek, Tvrdoň.
Zvolen: Šimonovič - Bonni, Štork, Babka, Škuta, Priechodský, Velebný - Bartek, Šechný, J. Čierny - Paciga, Turek, Cibuľa - Hanzal, Gašpar, Škvaridlo.
Trenčín: Hála - Ďurčo, Urban, P. Mikuš, Homér, Mocek, Juraj Liška, Hriňa, Gábriš - Melichárek, Kóňa, Kútny - V. Nemec, Poljaček, Igor Majeský - Baláž, Húževka, Micka - Sivák, Lezo, Zlocha.

Skalica 0:2 Nitra
(0:1, 0:1, 0:0)

Góly: 10. S. Saliji (J. Mihálik), 37. V. Vlk (T. Chrenko, Kmeč)
Vylúčení: 7:10 na 2 min, navyše: V. Benák (Skalica) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, Pred 2 700 divákmi rozhodovali: Baluška - Pavlovič, Galamboš.
Skalica: Hamerlík - M. Ivičič, M. Křetinský, V. Benák, Flamík, Zajac, Klement - T. Višňovský, Jarolín, R. Hartmann - Dornič, Vala, Liščák - Hrnčirík, R. Sýkora, Grill.
Nitra: Lakosil - D. Milo, Hruška, Petrina, B. Majeský, Švarný, V. Vlk - Ľ. Kolník, Kollár, M. Kováčik - J. Mihálik, T. Chrenko, Kmeč - Vozdecký, M. Štefanka, Čacho - S. Saliji, Musil, Pupák.

L. Mikuláš 3:1 ŽILINA
(1:0, 1:1, 1:0)

Góly: 15. Pleva (Kopecký, P. Lištiak), 23. Róbert Huna (Richard Huna), 50. Misál (Kopecký, Fatyka) - 34. Kontšek (S. Gron), vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, Pred 1 191 divákmi rozhodovali: Ország - Halecký, Kubuš.
L. Mikuláš: Falter - P. Lištiak, Rúfus, M. Šterbák, Fatyka, M. Droppa, M. Grman - Misál, Pleva, Kopecký - Michel Miklík, Žemlička, Šebo - Richard Huna, Róbert Huna, Kriška - Hovorka, Trochta, Pohanka.
Žilina: Lipovský - Kusovský, Ficenc, I. Droppa, Nádašdi, Senko, Dlouhý - Opatovský, S. Gron, Kontšek - M. Gálik, Jabrocký, Krajči - Oravec, R. Rehák, V. Král.