Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

20. apríla 2017

Balíčky, ktoré more vyplavilo na nemeckých ostrovoch,obsahovali kokaínV záhadných balíčkoch veľkosti tehly zabalených do čiernej fólie s hmotnosťou jedného kilogramu, ktoré v uplynulom týždni znepokojili občanov a návštevníkov nemeckých ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Hamburg 20. apríla (TASR) - V záhadných balíčkoch veľkosti tehly zabalených do čiernej fólie s hmotnosťou jedného kilogramu, ktoré v uplynulom týždni znepokojili občanov a návštevníkov nemeckých ostrovov Borkum, Baltrum a Norderney, sa nachádzal kokaín.


Informáciu priniesol dnes Severonemecký rozhlas (NDR) s odvolaním sa na policajné inšpekcie v Leeri a Aurichu, ako aj prokuratúru v Aurichu.

Pôvod drogy v balíčkoch zatiaľ zostáva nejasný.

Orgány činné v trestnom konaní, ako aj policajné zložky varovali už skôr občanov, že ich obsah by mohol spôsobiť značné zdravotné problémy a navyše, ak je ilegálny, potom by sa každý, kto by ho prechovával, vystavil riziku stíhania a vysokej pokuty.

Muži zákona, ktorí dnes apelovali na verejnosť, aby naďalej ohlasovala polícii nález podobných balíčkov, sa aktuálne sústredia na preskúmanie možných súvislostí s nálezom podobných balíčkov v iných krajinách regiónu - Belgicku a Holandsku.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Rusku zadržali brata údajného organizátora útoku v Petrohrade
<< predchádzajúci článok
V stredu pokračovali v Istanbule protesty občanov proti referendu

Balíčky, ktoré more vyplavilo na nemeckých ostrovoch,obsahovali kokaín - diskusné fórum čitateľov