27. septembra 2016

Banská Bystrica hladko zdolala výber dvadsiatky 7:2

Na snímke hokejisti Banskej Bystrice, zľava Dávid Buc, Tomáš Surový, Ivan Ďatelinka, Peter Mikuš a Jordan Hickmott sa radujú z prvého gólu vo vloženom zápase hokejovej Tipsport Ligy HC'05 iClinic Banská Bystrica - HK Orange 20 v ...

Na snímke hokejisti Banskej Bystrice, zľava Dávid Buc, Tomáš Surový, Ivan Ďatelinka, Peter Mikuš a Jordan Hickmott sa radujú z prvého gólu vo vloženom zápase hokejovej Tipsport Ligy HC'05 iClinic Banská Bystrica - HK Orange 20 v Banskej Bystrici v utorok 27. septembra 2016 Foto: TASR/Branislav Račko
Banská Bystrica 27. septembra (TASR) - Hokejisti HC'05 iClinic Banská Bystrica zvíťazili v utorňajšom vloženom zápase 7. kola Tipsport Ligy nad výberom HK Orange 20 hladko 7:2.

Od úvodu zápasu boli lepší domáci hokejisti, ktorí prevahu pretavili na dva vedúce góly. Najprv sa ujala strela Ďatelinku spoza kruhu a potom poslal ideálnu prihrávku spoza bránky Tamáši na Wisharta, ktorý si pekne nakorčuľoval z pravej strany a pohotovo zakončil. Hostia mohli znížiť v početnej prevahe o dvoch hráčov, ale Pätoprstý v dvoch šanciach zlyhal a v presilovke o jedného muža neuspel pred Košarišťanom ani Oško.

Mladíci na chvíľu zdramatizovali duel na začiatku druhej tretiny, keď Pataky prepasíroval zblízka puk za brankára Bystrice. Dlho však stav 2:1 netrval, pretože o 51 sekúnd napriahol parádne z pravého kruhu Matoušek a 'barani' viedli znovu o dva góly. Potom spálil dve tutovky pred odkrytou bránkou Truchno, ale presadili sa jeho spoluhráči. V 26. minúte Surový našiel z rohu ihriska v medzikruží Maioneho a bolo 4:1. V polovici zápasu mali Bystričania veľký tlak, no inkasovali z prečíslenia mladíkov dvoch na jedného, keď Žiak neprihral Heclovi a prestrelil Košarišťana. Ani tento stav dlho netrval. O 42 sekúnd neskôr sa v zápletke pred bránkou zorientoval najlepšie Andrisík a pridal piaty gól svojho mužstva. Na opačnej strane potom zahodil tutovku pred bránkou Vybíral a mohlo ho to mrzieť. Domáci opäť udreli. Mário Lunter síce neuspel pri ľavej žrdi, no obišiel bránku a puk zasunul pri pravej. V 38. minúte bolo už 7:2. Hostia prepadli na obrannej modrej a po prihrávke Surového mal Bortňák pred Durným ľahkú zakončovateľskú pozíciu.

Do tretej tretiny nastúpila dvadsiatka s druhým brankárom Babíkom, s ktorým sa Bystričania trápili. Nedokázali ho prekonať, hoci často strieľali. Na opačnej strane sa dostal do úniku Sloboda, ale ani on nemenil stav. Záverečné dejstvo sa tak napokon skončilo bez gólov.

HC'05 iClinic Banská Bystrica - HK Orange 20 7:2 (2:0, 5:2, 0:0)
4. Ďatelinka (Surový, Hickmott), 12. Wishart (Tamáši, Andrisík), 22. Matoušek (Lunter, Češík), 26. Maione (Surový, Buc), 32. Andrisík (Róth), 36. Lunter (Češík, Matoušek), 38. Bortňák (Kafka, Truchno) – 21. Pataky (Pätoprstý, Sloboda), 31. Žiak. Rozhodovali: Valach, Novák – Kollár, Rojík, vylúčení na 2 min: 5:2, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1659 divákov. Zostavy:

B. Bystrica: Košarišťan – Ďatelinka, Ťavoda, Wishart, Maione, Mihálik, Matuškin, Mikuš – Buc, Surový, Hickmott – Kafka, Bortňák, Truchno – Lunter, Češík, Matoušek – Róth, Tamáši, Andrisík – Bezúch

HK Orange: Durný (41. Babík) – Grman, Trška, Košecký, Bdžoch, Hain, Jendroľ, Šefčík, Danko – Sloboda, Pätoprstý, Pataky – Žiak, Murín, Hecl – Vybíral, Oško, Liška – Váňa, Koyš, Koziot