24. marca 2017

Banská Bystrica je v semifinále, nováčik má už po sezóne

Na snímke hráči Banskej Bystrice sa radujú z gólu v piatom zápase štvrťfinále play off hokejovej Tipsport ligy medzi HC'05 iClinic Banská Bystrica - HC Nové Zámky 24. marca 2017 v Banskej Bystrici. Foto: TASR/Branislav Račko
Banská Bystrica 24. marca (TASR) - V piatom štvrťfinálovom zápase play off hokejovej Tipsport ligy zvíťazil HC'05 iClinic B. Bystrica nad HC N. Zámky 5:1 a konečným pomerom v sérii 4:1 postúpil do semifinále.

Medzi divákmi sa ťažko hľadal pochybovačný hlas, každý veril, že domáci si so súperom ľahko poradia a že uvidia pri postupe svojich do semifinále aj úrodu gólov. Po prvej tretine však bezgólový stav napovedal, že to proti húževnatému súperovi nebudú mať jednoduché. Aj keď ich prevaha bola zrejmá a najmä pred brankárom Lundströmom si často vytvárali svojou agresivitou dostatok priestoru na zakončenie, gól nie a nie streliť. Čistých šanci sa veľa nezrodilo, najskôr hosťujúci Kučkin v 11. min v ideálnej pozícii prestrelil, za domácich sa v podobnej situácii ocitol v 13. min Zigo, no ani on, ani Češík s Bortňákom o minútu neskôr Lundströma neprekonali.

Sekundu pred prestávkou mohol zdvihnúť náladu v domácej šatni Zigo, hostia sa s vypätím všetkých síl ubránili a na úvodný gól sa muselo čakať do 23. min, keď Rosandič vypálil od modrej presne pod hornú žŕdku. Vzápätí si zahrali 'barani' presilovku s ďalšou príležitosťou Surového a nálada v zaplnenom hľadisku narástla, najmä keď na dlhé minúty zamkli súpera v jeho obrannej tretine. V 30. min Lamper spomedzi kruhov bombou pridal druhý gól a tretí visel pri ďalšom pokuse Handzuša o pár sekúnd neskôr na vlásku. V 33. min sa nepresadil pri ďalšej možnosti Češík a v 35. min nepresne zamieril Hickmott, v 36. min mu zasa v góle zabránil Lundström. Domáci dominovali vo všetkých činnostiach, ich nadvláda bola obrovská a keby vyhrávali o päť, asi by sa nikto nemohol čudovať. V 38. min z brejku Buc zvýšil skóre na 3:0 a bolo už len otázne, s akým prídelom zakončia hostia sezónu.

V tretej tretine sa hostia dočkali čestného úspechu, v 44. min po odrazenom puku mieril presne do odkrytej bránky Paulovič, no o 16 sekúnd neskôr odpovedal tým najlepším spôsobom na vzdor Nových Zámkov Handzuš, aj pomocou brániaceho Cardwella so smoliarskym zásahom. V 49. min sa po šarvátke zaplnila trestná lavica štyrmi hráčmi, a to bolo posledné vzplanutie vášní v jednoznačnom zápase, ktorý ešte podfarbil gól Handzuša po prečíslení s Higgsom v 56. min. V sérii si 'barani' schuti zastrieľali góly po výsledkoch 8:2, 8:0, 4:1, 2:3 a 5:1.

HC'05 iClinic B. Bystrica - HC N. Zámky 5:1 (0:0, 3:0, 2:1)
23. Rosandič (Higgs, Handzuš), 30. Lamper (Carlsson), 39. Buc (Carlsson, Wishart), 45. Handzuš (Skalický, Higgs), 56. Handzuš (Higgs, Skalický) - 44. Paulovič (Kučkin, McParland). Rozhodcovia J. Konc, Müllner - P. Šefčík, Výleta, vylúčení 2:3, presilovky 0:0, v oslabení 0:0, 2841 divákov (vypredané).

/Konečný stav série 4:1/

HC'05 iClinic B. Bystrica: Bacashihua - Kubka, Sersen, Carlsson, Wishart, Sedlák, Rosandič, Gründling - Lamper, Češík, Bortňák - Buc, Surový, Hickmott - Skalický, Higgs, Handzuš - Kafka, Zigo, Truchno

HC N. Zámky: Lundström - Cardwell, Drtina, Sandgren, Hudec, Denis Rehák, Maier - Kučkin, Novotný, Dubec - Čaládi, Dom. Rehák, Paulovič - Saarinen, Kytnár, Fábry - McParland, Lelkeš, Tibenský
.

Na snímke záverečné podanie rúk zľava Michala Hudeca (Nové Zámky) a Mislava Rosandiča (Banská Bystrica) po piatom zápase štvrťfinále play off hokejovej Tipsport ligy medzi HC'05 iClinic Banská Bystrica - HC Nové Zámky 24. marca 2017 v Banskej Bystrici. Foto: TASR/Branislav Račko

Na snímke záverečné podanie rúk hráčov Banskej Bystrice a Nových Zámkov po piatom zápase štvrťfinále play off hokejovej Tipsport ligy medzi HC'05 iClinic Banská Bystrica - HC Nové Zámky 24. marca 2017 v Banskej Bystrici. Foto: TASR/Branislav Račko

Na snímke sprava Matej Češík (Banská Bystrica) a Richard Lelkéš (Nové Zámky) v piatom zápase štvrťfinále play off hokejovej Tipsport ligy medzi HC'05 iClinic Banská Bystrica - HC Nové Zámky 24. marca 2017 v Banskej Bystrici. Foto: TASR/Branislav Račko