10. decembra 2016

Barcelona zlomila Osasunu až v druhom polčase a zvíťazila 3:0

Hráč Barcelony Luis Suaréz (vľavo) strieľa cez brankára Osasuny Nauzeta Pereza v zápase 15. kola španielskej La Ligy Osasuna Pamplona - FC Barcelona 10. decembra 2016 v Pamplone. Foto: TASR/AP
Madrid 10. decembra (TASR) - V úvodnom sobotňajšom zápase 15. kola španielskej La Ligy zvíťazili futbalisti FC Barcelona na pôde Osasuny Pamplona 3:0. Katalánci v prvom polčase napriek prevahe nedokázali skórovať, vykúpil ich až gól Luisa Suareza v 59. minúte. V ďalšom priebehu sa ešte dvakrát presadil Lionel Messi. Barcelona skresala manko na vedúci tím tabuľky Real Madrid na tri body. Jej rivala však čakal večerný domáci duel s Deportivom La Coruňa.