Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

11. júla 2010

Barredo a Costa sa ospravedlnili za pästnú výmenuCyklisti Carlos Barredo a Rui Costa sa vzájomne ospravedlnili za ich konflikt po piatkovej šiestej etape pretekov Tour de France a organizátori starej dámy považujú incident za uzavretý. ...Zdieľať
baredo Foto: youtube.com LES ROUSSES 11. júla (WEBNOVINY) - Cyklisti Carlos Barredo a Rui Costa sa vzájomne ospravedlnili za ich konflikt po piatkovej šiestej etape pretekov Tour de France a organizátori starej dámy považujú incident za uzavretý. Portugalčan Costa v službách Caisse d´Epargne mal počas piatkovej etapy udrieť pred cieľom Barreda z Quick Stepu do brucha. Španielovi sa to nepáčilo, na súpera pokrikoval už počas dojazdu a tesne za cieľovou čiarou doňho začal strkať. Konflikt pokračoval menšou pästnou výmenou a obaja cyklisti spadli na zem. "Cyklisti sa navzájom ospravedlnili. V sobotu ráno si podali ruky a všetko je už za nami. Podobné správanie je však v cyklistickom svete neakceptovateľné," píše sa v stanovisku organizátorov.
Prvý týždeň Tour de France bol v pelotóne veľmi nervózny, objavilo sa veľké množstvo pádov. Extrémne teploty tiež nepridali na pohode jazdcov. "Každý chce byť na čele pelotónu a každý má pocit, že obhajuje iba svoje postavenie. V pelotóne sú cyklisti, ktorí nepoznajú brzdy, ale aj takí, ktorí okamžite brzdia. Netreba sa čudovať, že pri horúcom dni počas dlhej etapy príde aj ku konfliktom. Začne to pár slovami, potom strhaním a zrazu je človek na zemi," uviedol jeden z favoritov Tour Lance Armstrong.

SITA/AP

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Otázniky nad Mandelovou účasťou na finále
<< predchádzajúci článok
Historicky prvý šampionát v Afrike pomaly končí

Barredo a Costa sa ospravedlnili za pästnú výmenu - diskusné fórum čitateľov