20. decembra 2006

Basketbalisti Chicaga si doma poradili s Lakers

Chicago vyhralo v utorok svoj piaty duel v rade, no triumf 94:89 nad Los Angeles Lakers bol iný ako predchádzajúce. V posledných troch týždňoch totiž začali Bulls víťaziť, no najmä nad tímami s ...

NEW YORK 20. decembra (WEBNOVINY) - Chicago vyhralo v utorok svoj piaty duel v rade, no triumf 94:89 nad Los Angeles Lakers bol iný ako predchádzajúce. V posledných troch týždňoch totiž začali Bulls víťaziť, no najmä nad tímami s negatívnou bilanciou z Východu. Lakers sú však jedným z najlepších celkov v silnejšej Západnej konferencii. "Je to vynikajúci pocit, zvíťaziť nad takýmto družstvom," povedal rozohrávač Chicaga Ben Gordon. Neveľmi sa darilo superhviezde hostí Kobe Bryantovi, ktorý premenil iba 6 z 19 streleckých pokusov, zaznamenal 19 bodov a po prvý raz od 1. decembra 2005 sa vyfauloval. "Výrazne sa pod to podpísala aj ich obrana. Musel som tvrdo pracovať na vybojovaní si streleckých pozícií. Odviedli vynikajúcu prácu," povedal 28-ročný rozohrávač.

Phoenix si doma bez problémov poradil s Torontom 115:98 a svoju sériu úspechov zaokrúhlil na pätnásť za sebou. Pod oboma košmi dominoval Amare Stoudemire, ktorý za 28 minút nazbieral 28 bodov a 10 doskokov. "Iba som hral náš štýl basketbalu. Dnes mi všetko vychádzalo, ale výborne hral celý tím," komentoval svoj výkon center Suns. Rozohrávač Steve Nash prihral už v prvej štvrtine na 9 košov svojich spoluhráčov, celkove zaznamenal 15 asistencií a 10 bodov.

Výsledky - streda:

Chicago - Los Angeles Lakers 94:89

Najviac bodov: Deng 23 (12 doskokov), Gordon 22, Duhon a Sweetney po 11 - Bryant 19, K. Brown 18 (12 doskokov), S. Parker 16, štvrtiny: 23:26, 19:22, 28:22, 24:19, 22 761 divákov

Phoenix - Toronto 115:98

Najviac bodov: Stoudemire 28 (10 doskokov), Marion 17, Barbosa 14 - T. J. Ford 19, Bargnani 18, Peterson a Tucker po 12, štvrtiny: 33:25, 20:19, 37:26, 25:28, 18 422 divákov