12. mája 2012

Basketbalisti Memphisu prinútili Clippers k siedmemu zápasu

Basketbalové kluby z Los Angeles majú tento rok zmysel pre dramatickosť, oba si zahrajú v prvom kole play-off NBA rozhodujúci siedmy zápas. Los Angeles Clippers už viedli v sérii s vyššie ...

tony allen NEW YORK 12. mája (WEBNOVINY) - Basketbalové kluby z Los Angeles majú tento rok zmysel pre dramatickosť, oba si zahrajú v prvom kole play-off NBA rozhodujúci siedmy zápas.

Los Angeles Clippers už viedli v sérii s vyššie nasadeným Memphisom 3:1 na zápasy, ale dvoma prehrami v rade dovolili súperovi vyrovnať a pripravili sa o získanú výhodu domáceho prostredia.

V piatok v Staples Center podľahli 88:90.

Zlou správou pre Clippers je, že zo spánku sa zobúdza „grizly“ Zach Randolph, ktorý väčšinu sezóny premaródoval a vrátil sa až v záverečnej tretine základnej časti. K dôležitému víťazstvu prispel double-double 18 bodov, 16 doskokov.

Výkon domácich naopak limitovali zranenia opôr Blaka Griffina a Chrisa Paula.

„Bolí to. Ale keby nebolelo, znamená to, že nám na ničom nezáleží,“ povedal rozohrávač Kalifornčanov Paul, ktorý hrá so zraneným pravým bokom a prostredníkom pravej ruky. „Nevedel som, že je zranený. Každého niečo bolí. Mňa napríklad koleno, ale nehľadám výhovorky. Treba to hodiť za hlavu a hrať,“ reagoval Randolph.

Do záverečnej štvrtiny tímy vstúpili za vyrovnaného stavu 66:66 a boli to domáci, ktorí sa šnúrou desiatich bodov dostali do vedenia 76:68. Potom ale prišli chvíle hostí a 6:28 min pred koncom bolo zrazu 78:76 pre nich. Odvtedy už Clippres iba doťahovali, dvakrát dokázali vyrovnať, ale rozhodujúci náskok 90:85 už nestihli zmazať.

V nedeľu sa buď Grizzlies stanú deviatym tímom v histórii NBA, ktorý obráti sériu z 1:3, alebo Clippers vyhrajú iba tretiu sériu play-off v dejinách klubu. Víťaza čaká v semifinále Západnej konferencie San Antonio. V sobotu sa rozhodne o súperovi Oklahomy. Proti Thunder si zahrá niekto z dvojice Los Angeles - Denver, kde je stav takisto 3:3.

Západná konferencia - 1. kolo play-off - 6. zápas:
Los Angeles Clippers - Memphis 88:90 (16:25, 22:17, 28:24, 22:24) - stav série 3:3
Najviac bodov: Griffin 17, Bledsoe 14, Paul 11 - M. Gasol 23, Z. Randolph 18 (16 doskokov), Gay a Conley po 13