29. novembra 2017

Basketbalistky Košíc zvíťazili na palubovke MBK Ružomberok

Na snímke sprava Nikola Kováčiková (Ružomberok) a Zuzana Žirková (Košice) počas zápasu B-skupiny Európskeho pohára FIBA v basketbale žien MBK Ružomberok - Good Angels Košice 29. novembra v Ružomberku. Foto: TASR/Branislav Račko
Ružomberok 29. novembra (TASR) - Basketbalistky Good Angels Košice zvíťazili vo svojom poslednom zápase v B-skupine Európskeho pohára FIBA v slovenskom derby na palubovke MBK Ružomberok 59:56 po predĺžení. Košičanky si už v predstihu zabezpečili postup, pre domáci tím to bola rozlúčka s EP FIBA.

EP FIBA, B-skupina:

MBK Ružomberok - Good Angels Košice 56:59 pp (54:54, 30:27)

MBK: Kováčiková 14, Mištinová 9, Brownová 9, Campbellová 9, Bozókiová 5 (Janoščíková 6, Bartánusová 4, Diawakanová 0, Jackovecová 0).

GOOD ANGELS: Morrisová 14, M. Páleníková 11, Žirková 9, Jurčenková 6, Petersová 6 (Bálintová 6, Šrauskaiteová 5, Stehlíková 2, Deptová 0).

TH: 16/10 – 11/7, fauly: 19 – 19, trojky: 4 – 8. Rozhodovali: Vuckovič (Slovin.), Papp (Maď.), Jetkovič (Srb), 800 divákov.

štvrtiny: 21:12, 9:15, 11:15, 13:12 - 2:5

Súboj dvoch slovenských tímov v poslednom kole B-skupiny Európskeho pohára FIBA medzi MBK Ružomberok a Good Angles Košice bol veľmi vyrovnaný a nakoniec muselo o víťazovi rozhodnúť až predĺženie. V 3. minúte bol stav 8:9, potom ale začali dominovať Liptáčky a v 13. minúte ušli súperovi na 25:12. Následná stíhacia jazda "anjelok" priniesla vyrovnanie v 23. minúte, keď bolo 34:34. V 33. minúte Košičanky odskočili na štyri body (43:47), no domáce hráčky nezvesili zbrane a dokázali ešte odpovedať. V riadnom hracom čase sa tak duel skončil 54:54. V predĺžení už Ružomberčankám chýbali aj sily a prehrali ho 2:5.