30. septembra 2014

Bayern opäť stopercentný, CSKA Moskvu zdolal pred prázdnymi tribúnami

Hráč Bayernu Mníchov Arjen Robben (vpravo) a Georgij Šennikov z CSKA Moskva v zápase 2. kola skupinovej fázy Ligy majstrov 30. septembra 2014 v Moskve. Duel sa hral pred prázdnymi tribúnami, pretože ruský klub pykal za opakované ...

Hráč Bayernu Mníchov Arjen Robben (vpravo) a Georgij Šennikov z CSKA Moskva v zápase 2. kola skupinovej fázy Ligy majstrov 30. septembra 2014 v Moskve. Duel sa hral pred prázdnymi tribúnami, pretože ruský klub pykal za opakované problémy s fanúšikmi. Foto: TASR/AP
Bratislava 30. septembra (TASR) - Futbalisti Bayernu Mníchov sú v novom ročníku Ligy majstrov naďalej stopercentní. Nemecký šampión potvrdil v úvodnom utorňajšom dueli E-skupiny úlohu favorita na ihrisku CSKA Moskva víťazstvom 1:0 a na konte má po dvoch kolách plný počet šiestich bodov. Moskovčania sa s nulou krčia na dne tabuľky.

Bayern mal počas celého zápasu výraznú územnú prevahu a dominanciu v držaní lopty pretavil do úvodného gólu v 22. minúte. Po faule Maria Fernandesa na Maria Götzeho v šestnástke nasledoval pokutový kop a ten bezpečne premenil Thomas Müller. Ešte do prestávky premárnil dobrú šancu na vyrovnanie Ahmed Musa a Roman Jeremenko nastrelil brvno bránky Manuela Neuera. Aj po zmene strán ale boli herne lepší Bavori a tesný triumf si ustrážili. Duel sa hral pred prázdnymi tribúnami, pretože ruský klub pykal za opakované problémy s fanúšikmi.

V druhom utorňajšom zápase E-skupiny Manchester City privítal od 20.45 h v jednom zo šlágrov večera AS Rím.