06. februára 2007

Bežkyňa na lyžiach Tichá jedenásta na XVI. deaflympiáde

Na XVI. deaflympijských hrách v americkom Salt Lake City vstúpili do bojov aj slovenskí sluchovo postihnutí športovci. Najlepšie umiestnenie si zatiaľ vybojovala bežkyňa na lyžiach Ivica ...

SALT LAKE CITY 6. februára (WEBNOVINY) - Na XVI. deaflympijských hrách v americkom Salt Lake City vstúpili do bojov aj slovenskí sluchovo postihnutí športovci. Najlepšie umiestnenie si zatiaľ vybojovala bežkyňa na lyžiach Ivica Tichá, ktorá v pretekoch žien na 10 km s hromadným štartom obsadila 11. miesto.

Výsledky:

KLASICKÉ LYŽOVANIE:

Ženy - šprint na 1,3 km: 1. Anna Fedulovová (Rus.) 3:54,0 min,... 13. Ivica Tichá 5:26,3, 15. Jana Kokošková (obe SR) 6:02,9 (obe vypadli vo štvrťfinále).

Ženy - beh na 10 km s hromadným štartom: 1. Anna Fedulovová (Rus.) 31:15,5 min,... 11. Ivica Tichá 48:37,4, 13. Jana Kokošková (obe SR) 54:15,2.

Muži - beh na 15 km s hromdným štartom: 1. Alexander Degtiannikov (Rus.) 42:02,7,... Jaroslav Bánovský (SR) preteky nedokončil.

SNOUBORDING:

Muži - paralelný obrovský slalom: 1. Noboru Harada (Jap.),... 13. Jozef Markovič (SR).

ALPSKÉ LYŽOVANIE:

Muži - zjazd: 1. Roland Schneider (Švajč.) 1:46,14,... 13. Tomáš Krištof (SR) 1:50,51.