26. októbra 2016

Blamáž Milána: Kucka si dal vlastný gól, čím pomohol vyhrať Janovu

Na archívnej snímke vpravo Juraj Kucka (Slovensko) a vľavo Saulius Mikoliunas (Litva). Foto: TASR/Martin Baumann
Rím 26. októbra (TASR) - Futbalisti FC Janov vyhrali v utorňajšom dueli 10. kola talianskej ligy nad AC Miláno hladko 3:0. V drese hostí odohral celý zápas slovenský stredopoliar Juraj Kucka a zaznamenal vlastný gól.

Domácich k cennému triumfu nasmeroval už v 11. minúte presným zásahom Srb Nikola Ninkovič. Snahu milánskeho klubu o zisk aspoň bodu najskôr naštrbilo v druhom polčase vylúčenie Gabriela Palettu a v 80. minúte ho definitívne poslal na kolená vlastný gól Kucku. V závere pridal tretí gól Leonardo Pavoletti.

AC tak prerušilo sériu šiestich zápasov bez prehry a zostalo v neúplnej tabuľke na treťom mieste.