Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

04. júna 2023

Blanár kritizuje Ódora za neriešenie chlebových tém, vládu označil za vládu prezidentkyVláda Ľudovíta Ódora nie je úradnícka, ale je vládou prezidentky Zuzana Čaputovej. V diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12 to povedal ...Zdieľať
bp_3808 676x451 4.6.2023 (SITA.sk) - Vláda Ľudovíta Ódora nie je úradnícka, ale je vládou prezidentky Zuzana Čaputovej. V diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12 to povedal podpredseda strany Smer-SD Juraj Blanár. Zároveň vládu kritizoval, že nerieši takzvané „chlebové témy", aj keď ju o to strana Smer žiadala.


„Neodpovedali ani len na list poslancov národnej rady, ktorí tam majú 27 hlasov," uviedol Blanár. Tiež povedal, že vláda odignorovala žiadosť Smeru na skrátené legislatívne konanie o zákonoch, ktoré sa mali zaoberať napríklad vysokými cenami. Z týchto dôvodom nedostane podľa Blanára vláda od poslancov Smeru dôveru. Sú však pripravení podporiť konkrétne zákony, napríklad ohľadom čerpania eurofondov, alebo stabilizácie zdravotníctva.

Poslanec Tomáš Valášek (Progresívne Slovensko) vyjadril nádej, že sa vláde podarí upokojiť aktuálnu situáciu. „Keď sa pozeráme na tú zostavu - zaslúžia si šancu," skonštatoval Valášek. Doplnil, že prezidentka vymenovala najlepšiu možnú a apolitickú vládu.


Zdroj: SITA.sk - Blanár kritizuje Ódora za neriešenie chlebových tém, vládu označil za vládu prezidentky © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
PRIESKUM: Voľby by v máji vyhral Smer-SD so ziskom 18 percent
<< predchádzajúci článok
Zo Slovenska sa nelegálne vyviezli lieky asi za 4,1 milióna eur