27. februára 2015

Bližňák zariadil triumf Plzne, Vandas rozhodol o výhre Vítkovíc

Hokejisti Třinca prehrali v piatkovom zápase 51. kola českej extraligy so Zlínom 1:4. Domáci vstúpili do stretnutia už ako istý víťaz základnej časti, ktorá vyvrcholí v ...

Mário Blizňák Foto: TASR/AP
Praha 27. februára (TASR) - Hokejisti Třinca prehrali v piatkovom zápase 51. kola českej extraligy so Zlínom 1:4. Domáci vstúpili do stretnutia už ako istý víťaz základnej časti, ktorá vyvrcholí v nedeľu záverečným 52. kolom.

Třinec mal lepší úvod, keď skóre v prvej tretine otvoril slovenský útočník Štefan Růžička. Potom však strieľali góly už len hostia, ktorí prekonali Slováka Petra Hamerlíka celkovo štyrikrát.

Nedarilo sa ani ďalším brankárom spod Tatier. Jaroslav Janus inkasoval v Litvínove päť gólov a jeho Sparta Praha prehrala 3:5. Za domácich skóroval slovenský útočník Juraj Majdan, hosťom nepomohol ani presný zásah obrancu Juraja Mikuša. Ján Lašák v bránke Liberca dostal rovnako ako Janus pätorku, "bieli tigri" nestačili na Karlove Vary a ťahali za kratší koniec po výsledku 2:5. Liberec po prehre stratil šancu na postup do predkola play off.

O víťazstve Plzne nad Pardubicami rozhodol slovenský útočník Mário Bližňák. Najskôr v 11. minúte otvoril skóre a potom v predĺžení zabezpečil domácim dva body. Rovnaký počin sa podaril aj Michaelovi Vandasovi, ktorý rozhodol o triumfe Vítkovíc 2:1 pp na ľade Mladej Boleslavi. Najprv v 54. minúte vyrovnal skóre na 1:1 a v druhej minúte predĺženia strelil víťazný gól hostí.

ČR - liga - 51. kolo:
Karlove Vary - Liberec 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)
Góly: 1. Hruška, 18. Tomeček, 37. Sičák (BARTEK), 45. Gorčík, 54. Duda (HARANT) - 6. Vitásek (BAKOŠ), 57. Jelínek

Litvínov - Sparta Praha 5:3 (2:0, 0:3, 2:0)
Góly: 1. Šrámek, 15. Lukeš, 43. Trávníček, 44. Pisařík, 59. MAJDAN - 23. Dvořáček, 25. MIKUŠ, 32. Kumstát

Mladá Boleslav - Vítkovice 1:2 pp (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
Góly: 38. Klimenta - 54. a 62. VANDAS

Mountfield HK - Olomouc 6:4 (1:1, 3:2, 2:1)
Góly: 14. Čáp (DEJ), 36. Pospíšil, 37. Jank (SKOKAN), 40. Knotek (DEJ), 50. Jank (KUKUMBERG), 56. Červený (KUKUMBERG) - 20. Dlouhý, 29. Houdek, 39. Kucharczyk (ZUZIN), 43. Matai (ZUZIN)

Plzeň - Pardubice 2:1 pp (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Góly: 11. a 65. BLIŽŇÁK - 36. Starý

Slavia Praha - Kometa Brno 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)
Góly: 11. Tomica, 13. M. Čermák, 22. Kolařík, 42. M. Čermák, 56. Bednář - 26. Vondráček, 48. L. Čermák

Třinec - Zlín 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)
Góly: 19. RUŽIČKA - 21. Kubiš, 38. Valenta, 44. Köhler, 53. Kubiš