19. októbra 2014

Boston aj vďaka Chárovmu gólu zdolal Buffalo, Halák nezabránil prehre

brankár Jhonas Enroth inkasuje gól

brankár Jhonas Enroth inkasuje gól Foto: TASR/AP
New York 19. októbra (TASR) - Slovenský hokejista Zdeno Chára prispel jedným gólom k víťazstvu Bostonu v zápase zámorskej NHL. "Medvedi" si v noci na nedeľu poradili s Buffalom na jeho ľade hladko 4:0.

Skúsený slovenský bek sa presadil v 14. minúte duelu, keď svoj tím poslal do vedenia 2:0. Počas viac ako 24-minútového pobytu na ľade zaznamenal aj dve plusky a sedem striel na bránku súpera. Za domácich nastúpil Chárov krajan Andrej Meszároš, ktorý odohral 18:47 min a pripísal si jeden mínusový bod.

Druhýkrát v rade uspeli hráči Detroitu, keď pred vlastným publikom zdolali Toronto tesne 1:0 po predĺžení. O víťazný gól sa v 65. minúte postaral Henrik Zetterberg. V stretnutí sa predstavili traja slovenskí reprezentanti, ani jeden sa však do štatistík nezapísal. V drese Red Wings odohral Tomáš Tatar 18:15 min a mal šesť neúspešných streleckých pokusov, Tomáš Jurčo strávil na ľade 11:33 minút. Na strane hostí sa predstavil Richard Pánik, ktorý odohral len 3:10 min.

NY Islanders v bránke s Jaroslavom Halákom nestačil na Pittsburgh a prehral 1:3. Slovenský gólman kryl 35 z 37 streleckých pokusov, po stretnutí ho vyhlásili za tretiu hviezdu zápasu.

Výsledky:

Buffalo - Boston 0:4 (za hostí CHÁRA 1+0), Detroit - Toronto 1:0 pp, Montreal - Colorado 3:2, New Jersey - San Jose 2:4, Ottawa - Columbus 3:2, Pittsburgh - NY Islanders 3:1, Washington - Florida 2:1 pp a sn, Dallas - Philadelphia 5:6 pp, Chicago - Nashville 2:1 pp, Arizona - St. Louis 1:6, Vancouver - Tampa Bay 2:4