Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

17. júla 2017

Brata iránskeho prezidenta zadržali pre finančné nezrovnalostiIránske orgány zadržali brata tamojšieho prezidenta Hasana Rúháního, čo zdôvodnili podozrením zo nešpecifikovaných finančných deliktov. Oznámil to v nedeľu hovorca iránskeho súdnictva ...Zdieľať
Foto: TASR/AP
Teherán 17. júla (TASR) - Iránske orgány zadržali brata tamojšieho prezidenta Hasana Rúháního, čo zdôvodnili podozrením zo nešpecifikovaných finančných deliktov. Oznámil to v nedeľu hovorca iránskeho súdnictva Gholámhosejn Mohsení Ežeí, ktorého citovali tlačové agentúry Tasním a ISNA.


Rúháního brat a poradca Hosejn Ferejdún sa podľa týchto informácií nachádza vo väzení, pred začatím súdneho procesu je však možné jeho prepustenie na kauciu. Ide pritom o osobu, ktorá čelí už roky podozreniam z korupcie.

Ferejdún pôsobí od roku 2015 ako jeden z významných poradcov svojho súrodenca, ktorý si v minulosti zmenil priezvisko. Zastupoval ho aj počas posledného kola rokovaní so svetovými mocnosťami o iránskom jadrovom programe, v politike islamskej republiky však nemá zásadnejšiu úlohu.

Zatiaľ nie je jasné, prečo Ferejdúna zadržali práve v tomto období, agentúra DPA však v tejto súvislosti poukazuje na dlhodobé snahy iránskych konzervatívcov uškodiť umiernenému prezidentovi.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Irán odsúdil čínsko-amerického vedca na desať rokov väzenia za špionáž
<< predchádzajúci článok
Vo Venezuele sa koná neoficiálne referendum o odstúpení prezidenta

Brata iránskeho prezidenta zadržali pre finančné nezrovnalosti - diskusné fórum čitateľov