Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

11. novembra 2009

Bratislavský maratón ponúka tréningy v hale ElánPo dobrých skúsenostiach z predošlého roka sa organizátori 5. ročníka bratislavského mestského maratónu (ČSOB Bratislava Marathon 2010) rozhodli ponúknuť bežcom pripravujúcim sa na toto podujatie ...Zdieľať
BRATISLAVA 11. novembra (WEBNOVINY) - Po dobrých skúsenostiach z predošlého roka sa organizátori 5. ročníka bratislavského mestského maratónu (ČSOB Bratislava Marathon 2010) rozhodli ponúknuť bežcom pripravujúcim sa na toto podujatie opäť možnosť zatrénovať si raz týždenne v atletickej hale Elán. "Mnohí si to vlani veľmi pochvaľovali a samé pozitívne reakcie nám prichádzali aj v priebehu celého roka, naposledy počas maratónu v Košiciach. Preto sme sa po dohode s majiteľom haly pánom Asványim, ktorý k nám bol veľmi ústretový, rozhodli pokračovať v tradícii halových bežeckých tréningov," informoval riaditeľ ČSOB Bratislava Marathon 2010 Jozef Pukalovič.


Prvý tréning potenciálnych účastníkov niektorej z disciplín bratislavského podujatia, ktoré sa uskutoční 28. marca 2010, bude v hale Elán už v piatok 13. novembra a bežci sa potom budú stretávať každý týždeň až do polovice marca buď pod vedením známeho kondičného trénera Ivana Gaboviča (pripravuje napríklad aj tenistu Dominika Hrbatého), alebo športového manažéra bratislavského mestského maratónu Ondreja Karácsonyho.

"Novinkou je, že kým vlani sme mali halu k dispozícii na jednu hodinu, teraz ju budú môcť bežci využívať každý piatok o pol hodinu dlhšie - od 19.30 do 21.00. Pred rokom chodilo na tieto tréningy v novembri a decembri okolo 50 bežcov, s blížiacim sa dátumom pretekov ich počet pribúdal a blížil sa až k stovke. Verím, že aj tentoraz si nájde cestu do Elánu čo najväčší počet záujemcov," uviedol Jozef Pukalovič. Symbolické vstupné na celé obdobie tréningov od 13. novembra 2009 do 12. marca 2010 je 5 eur.

Pre účastníkov tréningov v Eláne pripravili organizátori zatiaľ dve súťaže o poukážky na nákup športového oblečenia v hodnote 30 eur v špeciálnom bežeckom obchode Run Shop v Bratislave. Žrebovanie sa uskutoční na tréningu pred Mikulášom 4. 12. a pred Vianocami 18. 12. "V pláne však máme zorganizovať aj ďalšie súťaže a pripravujeme taktiež testovanie bežeckej obuvi," pridal ďalšiu zaujímavú informáciu šéf 5. ročníka ČSOB Bratislava Marathon 2010 Jozef Pukalovič.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Svetový rekord Hardyovej na 50 m prsia
<< predchádzajúci článok
Podľa Šimoniča duely A-tímu SR i SR ”21” v priamom prenose