Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

10. júna 2023

Britský expremiér Boris Johnson už nie je ani poslancom parlamentu, zo svojho postu odstúpil pre aféru partygate


Tagy: partygate

Bývalý premiér Spojeného kráľovstva Boris Johnson v piatok odstúpil z postu poslanca v Dolnej snemovni britského parlamentu. Učinil tak po tom, ako mu oznámili, že bude ...Zdieľať
boris_johnson texas_69993 676x451 10.6.2023 (SITA.sk) - Bývalý premiér Spojeného kráľovstva Boris Johnson v piatok odstúpil z postu poslanca v Dolnej snemovni britského parlamentu. Učinil tak po tom, ako mu oznámili, že bude čeliť postihu za zavádzanie parlamentu.


Johnson odstúpil po tom, ako dostal výsledky vyšetrovania zákonodarcov o zavádzajúcich vyhláseniach, ktoré predniesol pred parlamentom v súvislosti s aférou „partygate“, sérii večierkov, ktoré sa konali na úrade vlády a v iných vládnych budovách v čase prísnych opatrení počas pandémie COVID-19.

V dlhom vyhlásení o rezignácii Johnson obvinil oponentov, že sa ho snažia vyhnať. Naznačil však, že jeho politická kariéra „na horskej dráhe“ sa ešte nemusí skončiť. „Je veľmi smutné, že odchádzam z parlamentu - aspoň zatiaľ,“ povedal.

Očakáva sa, že príslušný parlamentný výbor zverejní svoju správu o Johnsonovi v najbližších týždňoch.


Zdroj: SITA.sk - Britský expremiér Boris Johnson už nie je ani poslancom parlamentu, zo svojho postu odstúpil pre aféru partygate © SITA Všetky práva vyhradené.

Tagy: partygate
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pellegrini nepôjde do vlády s hocikým len preto, aby sa dostal k moci, jednoznačne vylúčil OĽaNO a kotlebovcov
<< predchádzajúci článok
Blízko obce Obid zahynuli pri dopravnej nehode dvaja mladí ľudia, Octaviu po zrážke s druhým autom odhodilo do stromu