05. mája 2007

Buffalo bližšie k postupu do finále Východnej konferencie

Hokejisti tímu Buffalo Sabres majú po piatkovom víťazstve nad New York Rangers bližšie k postupu do finále Východnej konferencie play off kanadsko-americkej hokejovej NHL. Aktuálny držiteľ Prezidentskej ...

BUFFALO 5. mája (WEBNOVINY) - Hokejisti tímu Buffalo Sabres majú po piatkovom víťazstve nad New York Rangers bližšie k postupu do finále Východnej konferencie play off kanadsko-americkej hokejovej NHL. Aktuálny držiteľ Prezidentskej trofeje pre najlepší tím základnej časti zdolal v piatom semifinálovom súboji Východnej konferencie "jazdcov" tesne 2:1 po predĺžení a v sérii tak vedie 3:2 na zápasy. Rozhodujúci presný zásah zaznamenal v 65. min ruský hokejista Maxim Afinogenov, keď predĺženie pre Sabres zariadil osem sekúnd pred treťou sirénou Chris Drury. Afinogenov oslávil víťazný gól kĺzaním sa po bruchu v strede ľadovej plochy. "Chcel som jednoducho oslavovať. Nič som nemal pripravené, jednoducho mi takýto spôsob oslavy prišiel na um ako prvý," podelil sa so svojimi myšlienkami po strelení gólu ruský útočník. O jediný gól v sieti domáceho brankára sa postaral Čech Martin Straka. "To bolí. Na takúto prehru neexistuje vysvetlenie. Za posledných päť rokov je to pre mňa asi najťažšia prehra," povedal český veterán Jaromír Jágr. V drese Rangers jednou strelou ohrozil gólmana Ryana Millera slovenský úročník Marcel Hossa, ktorý na ľade strávil necelých 13 minút. Šiesty duel sa hrá v nedeľu 6. mája v newyorskej Madison Square Garden.

Sumár - piatok - play off (hrá sa na 4 víťazné stretnutia):

Východná konferencia - semifinále:
Buffalo - New York Rangers 2:1 po predĺžení (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0) - stav série: 3:2
Góly: 60. Drury (Briere, Connolly), 65. Afinogenov (Pominville, Kalinin) - 57. Martin Straka (Rachůnek, Shanahan). Vylúčení: 7:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 40:23. Brankári: R. Miller - Lundqvist. Diváci: 18 690.