07. mája 2007

Buffalo vyhralo v New Yorku nad Rangers a postúpilo

Druhý rok po sebe sa Buffalo Sabres prebojovalo do finále Východnej konferencie zámorskej NHL. Najlepší tím základnej časti súťaže vyhral v ofenzívne ladenom šiestom semifinálovom dueli na ľade New ...

NEW YORK 7. mája (WEBNOVINY) - Druhý rok po sebe sa Buffalo Sabres prebojovalo do finále Východnej konferencie zámorskej NHL. Najlepší tím základnej časti súťaže vyhral v ofenzívne ladenom šiestom semifinálovom dueli na ľade New York Rangers 5:4 a celú sériu 4:2 na zápasy. Vlani "šable" na ceste do finále zastavil neskorší šampión z Caroliny, teraz ich čaká dobre známy súper zo Severovýchodnej divízie - Ottawa Senators. Celkovo už sú známi traja zo štyroch semifinalistov - na Západe je to Anaheim a v poslednej, zatiaľ nerozhodnutej sérii, vedie Detroit nad San Jose 3:2 na zápasy.

Vypredaná Madison Square Garden videla v poslednom dueli sezóny poriadnu drámu, žiaľ so smutným koncom pre domáci tím. "Jazdci" sa na konci prvej tretiny ujali vedenia po efektnom zakončení Nylandera, no v druhej časti hry prišla gólová smršť hostí, ktorá prakticky rozhodla o víťazovi. Na presné zásahy Kalinina, Pominvilla, Hechta a Druryho dokázal v domácom drese odpovedať iba obranca Mara v presilovej hre. Buffalo tak išlo do poslednej tretiny s dvojgólovým náskokom. V 46. min však strelil v presilovke kontaktný gól Jágr a stretnutie opäť získalo poriadny náboj. Päť minút pred koncom publikum schladil Hecht, ktorý tečoval strelu Briera. O ďalšie dve minúty však Nylander zase pri početnej výhode vykresal iskierku nádeje a domáci bojovali aspoň o predĺženie. Ich snaha pri záverečnej power play však stroskotala na brankárovi Millerovi. "Je skvelé byť opäť tam, kde podľa mňa patríme. Ešte teraz si spomínam na pocity, ktoré som prežíval vlani po siedmom zápase v Caroline. Kráčal som vedľa otca, krútil hlavou a neustále som si opakoval - bol som dvadsať minúť od životnej šance. Celý rok sme tvrdo bojovali o ďalšiu šancu a postupom času si to čoraz intenzívnejšie uvedomujeme. Ottawu dobre poznáme a vieme, že budeme musieť predviesť výbornú hru, aby sme postúpili," vyjadril sa po zápase hosťujúci gólman Ryan Miller. Buffalo hralo naposledy vo finále NHL v roku 1999, keď neuspelo v sérii proti Dallasu.

Výsledok:

Východná konferencia - semifinále (hrá sa na 4 víťazné stretnutia):
NY Rangers - Buffalo 4:5 (1:0, 1:4, 2:1) - konečný stav série 2:4
Góly: 18. Nylander (Mara, Straka), 25. Mara (Rachůnek), 46. Jágr (Straka, Rachůnek), 58. Nylander (Straka, Rozsíval) - 22. Kalinin (Kotalík, Briere), 24. Pominville (Mair, Gaustad), 28. Hecht (Drury, Zubrus), 32. Drury (Briere, Zubrus), 55. Hecht (Briere). Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 36:29. Brankári: Lundqvist - R. Miller. Diváci: 18 200.