Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

12. januára 2018

Burzy na Wall Street prelamovali rekordy, Dow Jones vzrástol o 0,81 %Prelamovanie rekordov na Wall Street po kratšej pauze opäť pokračovalo vo štvrtok (11. 1.).Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
New York 12. januára (TASR) - Prelamovanie rekordov na Wall Street po kratšej pauze opäť pokračovalo vo štvrtok (11. 1.).


Zdá sa, že obavy investorov zo zvýšenia úrokových sadzieb vyprchali najneskôr potom, čo Čína dementovala správu agentúry Bloomberg, že Peking uvažuje o obmedzení alebo zastavení nákupu štátnych dlhopisov USA. Táto správa mala v stredu (10. 1.) negatívny vplyv na dlhopisy a ich výnosy vzrástli, keďže Čína je najväčším veriteľom USA.

Ako prvý stanovil vo štvrtok nové maximum kľúčový index Dow Jones Industrial, ktorý ukončil obchodovanie s plusom 0,81 % na úrovni 25.574,73 bodu. Index tak nadviazal na svoj predchádzajúci rastový trend.

Aj ostatné americké indexy sa vo štvrtok zotavili z predchádzajúceho mierneho poklesu a na konci obchodovania stanovili nové maximá. Širší index S&P 500 si pripísal 0,70 % a uzavrel na úrovni 2767,56 bodu. Výberový technologický index Nasdaq 100 stúpol o 0,69 % na 6708,49 bodu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Košiciach pribudne združená zastávka autobusov a električiek
<< predchádzajúci článok
Odľahlé oblasti Mjanmarska zasiahlo zemetrasenie

Burzy na Wall Street prelamovali rekordy, Dow Jones vzrástol o 0,81 % - diskusné fórum čitateľov