Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

17. júla 2017

Camilla, vojvodkyňa z Cornwallu, sa dožíva 70 rokovBritský princ Charles a vojvodkyňa z Corwallu, ilustračné fotoZdieľať
Britský princ Charles a vojvodkyňa z Corwallu, ilustračné foto Foto: TASR/AP
Londýn 17. júla (TASR) - Camilla, manželka britského princa Charlesa, sa dožíva dnes 70 rokov. Pri tejto príležitosti bol predstavený nový oficiálny fotografický portrét tohto páru, ktorý zachytáva princa z Walesu a vojvodkyňu z Cornwallu v obývačke ich londýnskeho sídla Clarence House, informuje spravodajská stanica BBC.


Portrét vyhotovil ešte v máji peruánsky módny fotograf Mario Testino. Vojvodkyňa oslávila svoje jubileum počas víkendu na súkromnej párty v rodinnej rezidencii páru Highgrove House v grófstve Gloucestershire.

Testino po prvý raz fotografoval Charlesa a Camillu v roku 2006 pre magazín Vogue; išlo o prvé výročie ich svadby. Fotograf označil vojvodkyňu za "milú a peknú osobu s úžasným zmyslom pre humor".

Testino v roku 2010 vyhotovil i oficiálny zásnubný portrét princa Williama a Catherine Middletonovej, a neskôr i oficiálne portréty ich detí - princa Georgea a princeznej Charlotte. Jednou z jeho najznámejších prác je séria uvoľnených záberov Diany, princeznej z Walesu, ktoré nasnímal iba niekoľko mesiacov pred jej tragickou smrťou.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Smutná ranná električka i Jesenná láska: Válekovu poéziu čítame dodnes
<< predchádzajúci článok
Vo veku 89 rokov zomrel oscarový herec Martin Landau

Camilla, vojvodkyňa z Cornwallu, sa dožíva 70 rokov - diskusné fórum čitateľov