27. mája 2006

Carolina vyrovnala v zámorí stav série na 2:2

Hokejisti Caroliny triumfovali vo štvrtom stretnutí finále play off Východnej konferencie NHL na ľade Buffala 4:0 a vyrovnali tak stav série na 2:2. O úspech Hurricanes sa najväčšou mierou pričinil ...

NEW YORK 27. mája (WN/SITA) - Hokejisti Caroliny triumfovali vo štvrtom stretnutí finále play off Východnej konferencie NHL na ľade Buffala 4:0 a vyrovnali tak stav série na 2:2. O úspech Hurricanes sa najväčšou mierou pričinil skúsený gólman Martin Gerber, ktorý nastúpil do bránky Caroliny od úvodnej minúty po trinástich dueloch v play off. "Samozrejme, že je veľmi ťažké sledovať zápasy len z lavičky. Musel som však byť trpezlivý, tvrdo na sebe pracovať a čakať na svoju šancu," povedal po stretnutí 31-ročný Švajčiar. Tá napokon prišla a Gerber ju dokonale využil. V piatkovom dueli zneškodnil všetkých 22 striel súpera a zaznamenal tak svoje premiérové čisté konto v kariére v bojoch o Stanleyho pohár. "Chytal skvelo. Bol perfektný celú sezónu. Keď sa dnes postavil do bránky, všetci sme vedeli, že to bude jeho večer. O tom nebolo pochýb," povedal o svojom brankárovi autor prvého gólu v stretnutí Mark Recchi. Keďže duel sa skončil výsledkom 0:4 pre hosťujúce mužstvo, stalo sa tak vôbec prvýkrát v celej sérii, že víťaza určil viac ako jednogólový rozdiel. "Ak mám byť úprimný, myslím si, že postupujúceho z našej série určí až siedmy zápas. Všetci vieme, že to bude veľmi vyrovnané," dodal Recchi. Buffalo sa muselo v stretnutí zaobísť bez trojice skúsených obrancov Henrika Tallindera, Teppa Numminena a Dmitrija Kalinina, čo neostalo bez následkov. Príležitosť dostali menej ostrieľaní zadáci Jeff Jillson a Doug Janik. Najmä Jillson svojho trénera Lindyho Ruffa veľmi nepotešil, pretože bol na ľade až pri troch inkasovaných góloch. "Každý si myslí, že sa teraz budem vyhovárať na zranených hráčov. Ak však chceme zvíťaziť, musíme sa predovšetkým sústrediť na našu ofenzívu, musíme jednoznačne zlepšiť premieňanie šancí a rovnako musíme zvýšiť efektivitu využívania presilových hier," skonštatoval Ruff. Skóre stretnutia otvoril v HSBC Aréne v 7. min veterán Mark Recchi, už o tri minúty na to sa v početnej prevahe o jedného muža presadil líder produktivity

v play off Eric Staal a na ukazovateli skóre už svietil stav 0:2. Ťahúň ofenzívy Hurricanes tak bodoval už v štrnástom dueli v rade a od vyrovnania rekordu NHL vytvoreného Bryanom Trottierom v roku 1981 ho delia iba štyri bodované stretnutia. V oboch zvyšných tretinách dokázali zverenci trénera Petra Lavioletta vsietiť ešte jeden gól, postupne sa presadili Andrew Ladd, pre ktorého to bol premiérový presný zásah v play off, a obranca Bret Hedican, ktorý uzavrel skóre stretnutia na 0:4.

Sumár:
Buffalo - Carolina 0:4 (0:2, 0:1, 0:1) - stav série 2:2
Góly: 7. Recchi (F. Kaberle, A. Ward), 10. Staal (Hedican, Ray Whitney), 23. Ladd (Weight, Wesley), 57. Hedican (Justin Williams, Stillman). Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 22:21. Brankári: R. Miller - Gerber. Diváci: 18 690.

FOTO : SITA/AP