25. októbra 2014

Celkovým víťazom nadnárodnej Interligy džudistov borci z Vranova

Celkovým víťazom nadnárodnej FPD Interligy džudistov sa stali borci v kimonách MŠK Vranov nad Topľou, ktorí tak obhájili prvenstvo z vlaňajška a opäť zinkasovali okrem pohára a medailí ...

Džudo Foto: TASR/AP
Praha 25. októbra (TASR) - Celkovým víťazom nadnárodnej FPD Interligy džudistov sa stali borci v kimonách MŠK Vranov nad Topľou, ktorí tak obhájili prvenstvo z vlaňajška a opäť zinkasovali okrem pohára a medailí šek na 1400 eur. Vo finále sa stretli s domácim USK Praha a v hale na Folimanke zvíťazili 3:2.

Vranovčanov koučoval opäť tréner Rastislav Mezovský a mal byť na koho hrdý. "Je pravda, že USK chýbal majster sveta Lukáš Krpálek, no to neznižuje nič na cennom úspechu. Vranov sa napríklad musel zaobísť bez Žilku a Štancela, ktorým kolidoval termín s juniorskými majstrovstvami sveta a obaja zvykli za Vranov v minulosti nastúpiť. O úspech sa zaslúžili Poliak, Martin Zagorov, Franický, Michalčin a dve posily zo zahraničia, ukrajinskí reprezentanti Nhabali a Dibrova. O prvenstve napokon rozhodol až Dibrova v plus deväťdesiatke."

V trojkolovej Interlige tento rok bol v 1. kole v Banskej Bystrici najlepší USK Praha, tretí skončil MŠK Vranov nad Topľou. V 2. kole v Katoviciach východniari zvíťazili a vybojovali si priebežnú druhú priečku, s ktorou sa priamo kvalifikovali do semifinále playoff. Na Folimanke si v ňom poradili s Katovicami 4:1 a vo finále v dramatickom súboji s domácou USK 3:2.

Interliga vo svojej krátkej histórii dopriala v troch ročníkoch zatiaľ výlučne slovenským klubom. V 1. ročníku patril triumf džudistom Dukly Banská Bystrica, v ďalších dvoch už naplno vynikli Vranovčania.

Konečné poradie: 1. MŠK Vranov nad Topľou, 2. USK Praha, 3. Sokol Praha Vršovice, 4. AZS AWF Katovice, 5. Dukla B. Bystrica, 6. KŠ AZS Gliwice