Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

07. decembra 2017

Ceny ropy sa po poklese zotavili, cena WTI sa priblížila k 56 USDCeny ropy sa vo štvrtok mierne zotavili po tom, ako na záver stredajšieho (6.12.) obchodovania klesli o takmer 3 %, čo v prípade americkej ropy WTI znamenalo najväčší ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
New York 7. decembra (TASR) - Ceny ropy sa vo štvrtok mierne zotavili po tom, ako na záver stredajšieho (6.12.) obchodovania klesli o takmer 3 %, čo v prípade americkej ropy WTI znamenalo najväčší jednodňový pokles za dva mesiace. Dôvodom prudkého poklesu bol výrazný rast zásob palív, ktorý signalizuje slabnúci dopyt.


Americké ministerstvo energetiky v stredu oznámilo, že zásoby benzínu vzrástli za predchádzajúci týždeň o 6,8 milióna barelov (1 barel = 159 litrov) a zásoby ropných destilátov, ktoré zahrňujú naftu a vykurovací olej, o 1,7 milióna barelov. V obidvoch prípadoch bol rast vyšší než odhad ekonómov pre agentúru Reuters.

Ministerstvo zároveň zverejnilo, že zásoby ropy klesli o 5,6 milióna barelov, tiež výraznejšie, než sa čakalo, najmä pre odstavenie ropovodu Keystone.

V reakcii na tieto informácie cena severomorskej ropnej zmesi Brent s februárovým kontraktom klesla na záver obchodovania o 1,64 USD a obchodovanie uzatvorila na úrovni 61,22 USD (51,81 eura) za barel. To je najnižšia hodnota na záver obchodovania od 2. novembra tohto roka.

V podobnom rozsahu klesla aj cena WTI s januárovým kontraktom. Klesla o 1,66 USD na 55,96 USD/barel, čo bola najnižšia hodnota uzávierky od 16. novembra a zároveň najvýraznejší jednodňový pokles od 6. októbra.

Vo štvrtok sa však ceny ropy mierne zotavili. Cena severomorskej ropnej zmesi Brent vzrástla do 7.44 h SEČ o 7 centov na 61,29 USD/barel. V prípade WTI sa cena zvýšila o 2 centy na 55,98 USD za barel.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Svetový židovský kongres ocenil rozhodnutie D. Trumpa o Jeruzaleme
<< predchádzajúci článok
Bratislavský kraj by privítal viac miest v zariadeniach pre seniorov

Ceny ropy sa po poklese zotavili, cena WTI sa priblížila k 56 USD - diskusné fórum čitateľov