24hod.sk    Šport    MS v hokeji 2018

13. mája 2018

Česi jednoznačne rozdrvili Francúzov

Hokejisti Česka zvíťazili v nedeľu v Kodani v šiestom zápase A-skupiny MS nad Francúzskom jednoznačne 6:0. Favorit rozhodol o svojom triumfe už v prvej tretine, v ktorej strelil tri ...

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Kodaň 13. mája (TASR) - Hokejisti Česka zvíťazili v nedeľu v Kodani v šiestom zápase A-skupiny MS nad Francúzskom jednoznačne 6:0. Favorit rozhodol o svojom triumfe už v prvej tretine, v ktorej strelil tri góly. Česi sú v priebežnej tabuľke so ziskom 12 bodov na treťom mieste, Francúzsko má na konte šesť bodov a je šieste. Duel rozhodoval Slovák Jozef Kubuš.

Česi zohrajú najbližší zápas v pondelok 14. mája o 20.15 h proti Rakúsku, Francúzi nastúpia o deň neskôr o 12.15 h proti Švajčiarsku.

A-skupina (Kodaň):

Francúzsko - Česko 0:6 (0:3, 0:2, 0:1)

Góly: 4. Pastrňák (Krejčí), 8. Pastrňák (Jaškin), 15. Jaškin (Krejčík), 22. Horák (Kubalík, Šulák), 28. Horák (Chytil, Sklenička), 51. Nečas (Krejčík, Polášek). Rozhodcovia: KUBUŠ (SR), Öhlund (Švéd.) - Kilian (Nór.), Vanoosten (Kan.), vylúčení 6:2 na 2 min, navyše: 25. Janil (Francúzsko) 10 min za úder do hlavy a krku, presilovky 0:1, oslabenia: 0:0, 6252 divákov

Francúzsko: Quemener (28. Ylonen) - Auvitu, Manavian, Hecquefeuille, Gallet, Raux, Janil, Thiry - Fleury, Guttig, Rech - T. Da Costa, Texier, Treille - Claireaux, Bouvet, Douay – Perret, Ritz, Leclerc - Lamperier

Česko: Rittich – Gudas, Šulák, Hronek, Moravčík, Sklenička, Polášek, Krejčík - Pastrňák, Krejčí, Jaškin – Řepík, Faksa, Červenka – Hyka, Nečas, Kubalík – Horák, Plekanec, Chytil - Kousal

Favorit mal od začiatku hru pevne v rukách, hralo sa prevažne v obrannom pásme Francúzska a úvodný gól padol už v 4. minúte. Krejčí vyhral buly, Pastrňák vypálil a trafil do horného rohu bránky. O 4. minúty bolo už 2:0, po rýchlom prechode do útoku sa presadil strelou spoza obrancu opäť Pastrňák. Aj tretí gól dal elitný útok Česka. Krejčík v 15. minúte vysunul Jaškina a ten z ľavého kruhu vymietol šibenicu Quemenerovej bránky.

Česi nepoľavili ani v druhej časti. Už v 22. minúte využil presilovku šikovným tečom Horák a ten istý hráč pridal v 28. minúte piaty gól, keď dorazil Chytilovu strelu, ktorá skončila na hornej žrdi. Quemenera vzápätí vystriedal v bránke Ylonen. Prevaha favorita bola drvivá, po prvých dvoch tretinách prestrieľal súpera 41:9.

Na ďalší gól však čakali českí fanúšikovia až do 51. minúty, keď sa krátko po hre 4 na 4 presadil Nečas - 6:0. Česi si vypracovali aj ďalšie šance, ale do konca zápasu už gól nepadol. Francúzov, ktorí v tretej tretine vystrelili na Ritticha len jediný raz, nakoniec prestrieľali hrozivo 55:10.

** - zostup do A-skupiny I. divízie MS

/zápasy, víťazstvá v riadnom čase, víťazstvá v nadstavbe, prehry v nadstavbe, prehry v riadnom čase, skóre, body/