Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

07. apríla 2009

Česi na MS bez Kaberleho, už v Liberci aj s JágromČeská hokejová reprezentácia nastúpi na záverečný turnaj Euro Hockey Tour v Liberci vo veľmi silnom zložení. Tréner Vladimír Růžička počíta s nomináciou Jaromíra Jágra, Tomáša Vokouna aj ...Zdieľať
PRAHA 7. apríla (WEBNOVINY) - Česká hokejová reprezentácia nastúpi na záverečný turnaj Euro Hockey Tour v Liberci vo veľmi silnom zložení. Tréner Vladimír Růžička počíta s nomináciou Jaromíra Jágra, Tomáša Vokouna aj Jaroslava Špačeka. Kormidelník českého tímu na turnaj, ktorý sa hrá od 16. do 19. apríla, zaradil do širšej nominácie 54 hráčov, medzi nimi aj šestnástku z NHL.


"Hokejisti zo zámoria môžu ísť priamo na majstrovstvá sveta, majú málo času. Bude veľmi záležať na tom, ako si v kluboch vybavia papierovanie. Preto zatiaľ nechcem povedať, kto z nich bude v Liberci reálne hrať. Všetko prezradím až o týždeň," povedal pre www.idnes.cz Růžička.

Hviezdny Jágr by sa mal k tímu pripojiť v utorok 14. apríla v Liberci, v najbližších súbojoch 11. a 12. apríla v Nemecku sa ešte nepredstaví. Růžičkovou najväčšou úlohou je presvedčiť Tomáša Vokouna, aby posilnil český národný tímu. Brankár Floridy je však v poslednom čase vo veľmi zlej nálade, lebo v NHL nechytá. "Kopřiva ma veľmi nepresvedčil, na šampionát predsa nemôžeme ísť niekoho skúšať, keď chceme priviezť medailu. Preto musíme dostať do tímu Vokouna," poznamenal český tréner pre www.idnes.cz.

Růžička však už určite na šampionáte nemôže počítať s Pavlom Kubinom, Davidom Výborným a Tomášom Kaberlem, ktorý musel vopred avizovanú účasť na turnaji vo Švajčiarsku zrušiť po konzultáciách s lekármi Toronta. Kaberleho ruka si po dvojitej fraktúre žiada dlhší pokoj. Český zadák odohrá ešte tri zápasy v NHL a potom si dá ruku do poriadku. Pre zranenie neodohral vo februári a marc až 25 stretnutí. "Preberal som to dlho s klubovým lekárom. Účasť na majstrovstvách sveta mi neodporúča. Poznám ho dobre, verím mu. Ruku som mal dvakrát po sebe zlomenú na rovnakom mieste. Lekár mi tvrdil, že ak by sa to stalo aj tretíkrát, operácia by bola nevyhnutná," uviedol pre Sport Kaberle.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Formát MS sa možno zmení, povedal Fasel
<< predchádzajúci článok
Cieľom Rosinu v Porsche SC 2009 je elitná trojka