02. januára 2018

Česká dvadsiatka zdolala Fínov po nájazdoch a je v semifinále MS

Českí hokejisti Marek Zachar (6), Petr Kodýtek (28) a brankár Josef Kořenář počas štvrťfinále proti Fínsku na MS hráčov do 20 rokov Foto: Teraz.sk/IIHF
Buffalo 2. januára (TASR) - Prvými semifinalistami majstrovstiev sveta do 20 rokov v Buffale sa stali hokejisti Českej republiky. V úvodnom štvrťfinále vyhrali nad Fínskom 4:3 po nájazdoch. Fíni vyhrali na strely 54:30, ale v bránke Čechov podal výborný výkon Josef Kořenář. V semifinále narazia Česi na víťaza duelu Kanada - Švajčiarsko.

Skóre duelu otvoril v 7. minúte Zadina, ale potom prebrali taktovku fínski hokejisti, ktorí boli aktívnejší a dvakrát v zápase viedli 2:1 aj 3:2. Česi sa však v závere odhodlali k hre bez brankára a Zadina v 58. minúte svojim druhým gólom v zápase vyrovnal šikovným tečom na 3:3. V desaťminútovom predĺžení gól nepadol a tak museli rozhodnúť nájazdy. Na českej strane sa presadil Reichel a Nečas, za Fínov len Vesalainen a tak do bojov o medaily postúpili českí hokejisti.