13. októbra 2014

Českí futbalisti stále bez straty bodu, Kazachstan zdolali 4:2

Českí futbalisti Tomáš Sivok (vľavo) a Bořek Dočkal sa tešia po strelení gólu v kvalifikačnom zápase A-skupiny Kazachstan - Česká republika o postup na Foto: TASR/AP
Bratislava 13. októbra (TASR) - Futbalisti Česka kráčajú kvalifikáciou EURO 2016 stále bez straty bodu. V pondelok potvrdili úlohu favorita na ihrisku Kazachstanu víťazstvom 4:2 a s plným počtom deviatich bodov sú na čele A-skupiny.

Zverenci trénera Pavla Vrbu uspeli v Astane aj bez svojho kapitána Tomáša Rosického, ktorého do hry nepustilo zranené lýtko. Už v 13. minúte ale strelou spoza šestnástky otvoril skóre Bořek Dočkal a ešte pred prestávkou pridal druhý gól David Lafata. Trojbodový zápis pre favorita spečatili po zmene strán Ladislav Krejčí a Tomáš Necid. Za domácich iba korigoval v závere Jurij Logvinenko.